×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Britu tiesa liek maksāt kompensāciju par Latvijas valstspiederīgās bērna tiesību pārkāpšanu

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lielbritānijas tiesa likusi izmaksāt kompensāciju Latvijas valstspiederīgās bērnam par viņa tiesību pārkāpšanu britu sociālo dienestu pieļauto kļūdu dēļ, vēsta “Community Care”.

Britu mediji norāda, ka šis Lielbritānijas tiesvedības vēsturē ir pirmais gadījums, kad kompensācija piešķirta bērnam.

Tiesa noteica, ka bērnam, kurš identificēts tikai kā DS, jāizmaksā kompensācija 12 000 sterliņu mārciņu (16 170 eiro) apmērā par viņa cilvēktiesību pārkāpšanu un godīgas tiesas liegšanu bērna mātei Northemptonšīras pašvaldības sociālā dienesta pieļauto kļūdu dēļ. Sociālajam dienestam noteikts arī sods 17 000 sterliņu mārciņu apmērā.

Tiesa norādīja, ka bērnam viņa aprūpes procesa laikā nomainīti astoņi sociālie darbinieki, kā dēļ pašvaldība ilgu laika posmu nav spējusi nodrošināt bērna visaptverošu un pilnvērtīgu aprūpi.

Tiesa kritizēja, ka 15 dienu vecā DS uzraudzība nodota pilnīgi nepieredzējušam sociālajam darbiniekam, kas nebija pietiekami prasmīgs šādas lietas vadīšanai.

Sociālo dienestu neprasmīgās rīcības dēļ DS 11 mēnešus nebija nodrošināta kāda vecāka vai aizbildņa aprūpe, teikts spriedumā.
Tiesa arī apšaubīja bērna mātes parakstīto atteikšanos no bērna, uz kā pamata bērns izņemts no ģimenes, norādot, ka sievietei nav nodrošināts tulks.

Vienlaikus tiesa atzina par apmierinošu DS lietas gala iznākumu, nododot DS viņa vecvecāku aprūpē Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+