×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
20. novembris, 2013
Drukāt

Britu tiesa soda autovadītāju, kas tviterī dižojās par riteņbraucēja notriekšanu

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Members of the Dandies & Quaintrelles social group ride their bicycles in front of the White House on a sunny autumn afternoon in Washington on November 3, 2013. AFP PHOTO/ MLADEN ANTONOV

Lielbritānijas tiesa par avārijas izraisīšanu un aizbēgšanu no notikumu vietas sodījusi autovadītāju, kas tviterī dižojās par riteņbraucēja notriekšanu, vēsta “Daily Telegraph”.

22 gadus vecā Ema Veja likumsargu uzmanības lokā nonāca pēc dižošanās tviterī par “sasodīta riteņbraucēja” notriekšanu.

“Pavisam noteikti šodien notriecu riteņbraucēju, nogāžot viņu no riteņa – man ir tiesības uz ceļu, viņš pat nemaksā autoceļu nodokli! Sasodītie riteņbraucēji,” jaunā sieviete 19.maijā rakstīja tviterī.

Blondās sievietes dižošanās par cilvēka notriekšanu un aizbraukšanu no notikumu vietas, nepārliecinoties par sadursmē cietušā riteņbraucēja stāvokli, izraisīja sašutuma vētru citos tvītotājos, kas autovadītājas atzīšanos pārsūtīja policijai.

Pēc brīža Veja aptvērusi “čivināšanas” iespējamās sekas un ierakstu izdzēsusi, tomēr viņa saņēmusi brīdinājumu no Norfolkas policijas, kas viņai ieteica pēc iespējas ātrāk pieteikties policijas iecirknī.

Norfolkas miertiesas tiesnesis Martins Klifs pirmdien Vejai piesprieda 337 sterliņu mārciņu (282 latu) soda naudu, kā arī lika apmaksāt tiesas izdevumus 300 sterliņu mārciņu (250 latu) apmērā. Tiesa arī nolēma viņas autovadītājas apliecībai pievienot septiņus soda punktus.

Veja tiesā atzina, ka rīkojusies ļoti muļķīgi un atvainojās visiem velosipēdistiem.

Sievietes sākotnējais ieraksts retvītots simtiem reižu, citiem satiksmes dalībniekiem paužot sašutumu par autovadītājas rīcību, kā arī daudziem norādot, ka Lielbritānijā “autoceļu nodoklis” nemaz nepastāv un autoceļu uzturēšana tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem.

Par “autoceļa nodokli” parasti neprecīzi tiek dēvēts automašīnu akcīzes nodoklis, kas tiek aprēķināts pēc automašīnas dzinēja izmēra, degvielas tipa un izplūdes gāzu apjoma.

Tikmēr britu mediji atraduši jaunās sievietes notriekto velosipēdistu, kurš atklājis, ka autovadītāja taranējusi velosacensību dalībniekus.

29 gadus vecais Tobijs Hoklijs BBC pavēstīja, ka viņš laimīgā kārtā sadursmē nav guvis smagas traumas.
Liktenīgajā dienā Hoklijs piedalījies 100 jūdžu (160 km) riteņbraukšanas sacensībās Norfolkā. Sadursme notikusi aptuveni astoņus kilometrus pirms finiša līnijas Norvičā.

“No nepārredzama stūra strauji izbrauca automašīna, gandrīz aizķerot riteņbraucēju man priekšā. Viņa iebrauca manā ceļa pusē un uztriecās man virsū. Es nolauzu sāna spoguli un nolidoju no riteņa krūmos. Sadursme bija ļoti spēcīga. Man paveicās, ka esmu dzīvs. Bet man izdevās izrāpties no krūmiem un piecelties,” stāstīja riteņbraucējs.

“Automašīna vairs nebija nekur redzama. Viņa mani notrieca un prom bija. Vienīgais, ko es pamanīju, bija blonda meitene pie stūres,” sacīja Hoklijs.

Laimīgā kārtā viņš ticis cauri sveikā bez nopietnām traumām, gūstot elkoņa un ceļa sasitumu, nobrāzumus no krūmu zariem, un spējis pabeigt sacensības.

Hoklijs atzina, ka nav plānojis ziņot policijai par negadījumu, taču presē un sociālo komunikāciju tīklos plaši aprakstītajā stāstā atpazinis notikušo avāriju.

Vejas rīcība atsaukusies arī uz viņas profesionālo karjeru grāmatvedībā, jo negatīvās publicitātes dēļ viņa atlaista no darba.

Atbildot uz simtiem niknu e-pastu, Vejas darba devējs, grāmatvedības uzņēmums “Larking Gowen”, izdevis paziņojumu, kurā nosodīta jaunās sievietes rīcība.

“Lūdzu, esiet droši, ka uzņēmumam nav šādu uzskatu, un mēs pavisam noteikti neatbalstām šādu rīcību. Šādus incidentus mēs uztveram ļoti nopietni,” teikts uzņēmuma paziņojumā.

Ironiskā kārtā “Larking Gowen” ir viens no vietējo riteņbraukšanas sacensību sponsoriem.

Atstājot tiesas zāli, Veja atteicās sniegt kādus komentārus, piebilstot tikai, ka par savu stāstu parakstījusi ekskluzīvu darījumu ar kādu telekanālu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+