×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Britu viltības BMX trasē

strombergs_vs_1510

Latviešiem olimpiskajās spēlēs Londonā šī diena būs visai piesātināta. Vieglatlētikas stadionā jau no rīta desmitcīņu sāks Edgars Eriņš un kārtslēkšanas kvalifikāciju – Mareks Ārents, bet vakarā pie šķēpiem ķersies Vadims Vasiļevskis, Ainārs Kovals un Zigismunds Sirmais. Pēcpusdienā uz brīvās cīņas paklāja dosies Anasta­sija Grigorjeva, divas stundas vēlāk sacensības BMX riteņbraukšanas trasē sāks Sandra Aleksejeva, Māris Štrombergs, Edžus Treimanis un Rihards Veide.

 

BMX olimpiešiem šodien būs kvalifikācijas braucieni, ceturtdien ceturtdaļfināli, piektdien – pusfināli un fināls. Vīru sacensībās startēs 32 riteņbraucēji un visi iekļūs izslēgšanas kārtā, tāpat arī visas 16 dāmas, kurām nākamā kārta būs jau pusfināls. Kvalifikācija tomēr ir svarīga, jo atbilstoši tajā sasniegtajiem rezultātiem izveidos braucienu sastāvus turpmākajās kārtās.

Mūsu BMX riteņbraucēji Londonā ir kopš svētdienas un, ieradušies uz pirmo treniņu olimpiskajā trasē, piedzīvoja nepatīkamu pārsteigumu – briti šo trasi ierīkojuši neatbilstoši standartiem.

“Parasti par tādām lietām olimpiskajās spēlēs nerunā – kā ir, tā ir, taču viena lieta man ļoti nepatīk, proti, starta kalns nav uzbūvēts atbilstoši noteikumiem,” stāsta puišu trio treneris Ivo Lakučs. “Tas ir par metru zemāks, un esmu pārliecināts, ka briti tā izdarījuši speciāli. Visi pārējie ar to nav mierā, jo tērējuši milzu naudu un būvējuši pēc tā parauga, kas ir noteikumos – tik augsts, tik plats, tādā leņķī. Arī mēs Rubenē taisījām, un tagad jāsecina, ka jēga stipri gājusi mazumā. Pirms gada te notika Pasaules kausa sacensības, puiši jutās slikti, un briti apsolīja, ka izlabos. Taču nav to izdarījuši. Nezinu, kā pēc tam skaidrosies ar oficiālajām personām.”

Parasti šādas viltības mājinieki liek lietā, lai iegūtu sev priekšrocības. Sandras Aleksejevas treneris Olafs Lakučs gan ievērojis, ka britu meitene, ar kuru tiek saistītas lielas cerības, treniņos neizskatās īpaši pārliecinoši. “Ja sportists nedēļu bijis trasē, to uzreiz var redzēt. Acīmredzot briti te nav trenējušies vairāk kā visi pārējie. Ir oficiālie laiki bijuši – pērn Pasaules kauss, šopavasar treniņu sesijas. Ja kāds nofilmētu vai nofotografētu, ka viņi te ņemas arī citos laikos, būtu lielas nepatikšanas,” skaidro Olafs Lakučs.

Pekinas olimpisko spēļu čempions Māris Štrombergs līdz sacensībām ievēro klusuma moratoriju un ar medijiem nekontaktējas. Ivo teic, ka citu noslēpumu par trasi neesot. Faktiski viss izšķirsies starta celiņā un pirmajā taisnē.

“Te ir grūti atgūt zaudēto – ja aizbrauc pa priekšu, tad, ievērojot ideālo trajektoriju, viss ir kārtībā. Pekinā bija lielākas apdzīšanas iespējas,” salīdzina Ivo Lakučs.

Ar S veida līkumu gan notikušas pozitīvas pārmaiņas. “Tā dēļ vispār sākām būvēt mūsu trasi Rubenē. Pirms gada šis līkums bija trīsreiz sarežģītāks nekā tagad, bija ļoti grūti tikt galā. Tagad ir vieglāk, un tas mani iepriecina.”

Bukmeikeri par lielāko favorītu uzskata Štrombergu, nedaudz mazākas cerības liekot uz francūzi Dodē un austrālieti Viloubiju. “Esam pieraduši, ka no mums gaida, bet olimpiskās spēles ir četru gadu punkts uz i gan sportistiem, gan treneriem. Visi pirmajos treniņos vēro cits citu, arī mēs spēlējam šo spēli līdzi,” saka Ivo Lakučs un uz jautājumu, vai komanda ir gatava, apstiprinoši pamāj.

Mūsu puiši Londonas trasē ir trešo reizi, Sandra Aleksejeva – pirmo. Pirmdien treniņa beigās viņa krita, un no malas izskatījās – visai sāpīgi. “Nav nekas traks. Ja lemts krist, tad lai ir šādi kritieni. Pirmais tramplīns ir ļoti viegls, un es par tālu aizlidoju. Jāizdara secinājumi,” saka Sandra Aleksejeva. “Daudzas meitenes nespēj ar to tikt galā, jo otrais tramplīns savukārt ir tāds, kur vajag pilnu ātrumu. Jāsaprot, cik var atļaut sev ieskrieties. Tālāk viss atkarīgs no vēja – ja ir pavējš, tad viss forši, bet, ja iegriezīsies no otras puses, taisne nebūs tik skatāma. Trešā un ceturtā taisne ir tehniskas dabas jautājums,” rezumē Olafs Lakučs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+