Mobilā versija
Brīdinājums +15.0°C
Janīna, Linda
Svētdiena, 20. augusts, 2017
30. marts, 2015
Drukāt

Britu zinātnieki grib izpētīt Šekspīra DNS

Foto: wikimedia.orgFoto: wikimedia.org

Britu zinātnieki aicina ekshumēt un izpētīt arī Šekspīra mirstīgās atliekas, raksta “The Telegraph”.

Šāda ideja speciālistiem radusies pēc veiksmīgās karaļa Ričarda III ekshumācijas, kura sniegusi plašu pētniecisko materiālu. “Ņemot vērā veiksmīgos Ričarda III DNS analīzes rezultātus, redzam potenciālu arī Šekspīra DNS izpētē,” laikrakstam norādījis Johannesburgas Vitvoterstranda universitātes pētnieks Frensiss Tekerijs.

Tekerijs uzskata, ka britu dramaturga DNS atklātu vairāk par viņa dzīvi – ko viņš ēdis, ko dzēris, apstiprinātu vai apgāztu baumas par to, ka Šekspīrs aizrāvies ar marihuānu un tamlīdzīgi.

Galvenais šķērslis pētnieku zinātkārei atrodamas uz paša dzejnieka pieminekļa. Epitāfijā uz tā rakstītas rindas: “Ak, labais draugs, jel Dieva vārdā / Šos pīšļus aiztikt neuzdrīksti, / Un manus kaulus mierā liec. / Lai lāsts pār to, kas neklausīs!”

Nevēlēdamies pārkāpt Šekspīra vēlmes, arheologi tomēr nolēmuši, ka varētu paņemt DNS no zobiem, jo tie epitāfijā nav pieminēti…

Pievienot komentāru

Viss sākās ar "Līko gurķi". Ināra Slucka - Jūlija Cēzara lomā!Ģertrūdes ielas teātris jauno sezonu atklājis ar režisora Andreja Jarovoja iestudējumu – vienu no zināmākajām Šekspīra traģēdijām "Jūlijs Cēzars".
Draugiem Facebook Twitter Google+