×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Kemerons britus liks “pirmajā vietā” (4)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Britānijas premjerministrs no Konservatīvo partijas Deivids Kemerons iepazīstinājis ar pasākumiem, ar kuru palīdzību viņš mēģinās samazināt imigrācijas apjomus un izskaust tā dēvēto pabalstu tūrismu.

“Mēs veicam izmaiņas, lai britus nostādītu pirmajā vietā. Imigrācijas kontrole valdībai ir ļoti svarīga,” Britānijas laikrak­stā “The Daily Telegraph” publicētajā rakstā uzsver Kemerons. Viņš iecerējis veikt virkni pasākumu, lai ierobežotu imigrantu iespējas saņemt bezdarbnieku pabalstu un bērnu kopšanas pabalstu. Pasākumi attieksies kā uz imigrantiem no Eiropas Savienības dalībvalstīm, tā no citām valstīm.

Britu valdības vadītājs uzsvēris, ka iecerētās izmaiņas pabalstu piešķiršanas kārtībā liks saprast imigrantiem, ka viņi nevar saņemt labumus, neko nedodot pretī, un ka Britānija nav “vientiese”. Saskaņā ar Kemerona plāniem, sākot ar novembri, imigranti no ES dalībvalstīm bezdarbnieku pabalstu varēs saņemt tikai trīs mēnešus, nevis sešus, kā tas bijis līdz šim. Valdība arī gatavojas “būtiski ierobežot” britu darba devēju sludinājumu skaitu blokam kopīgajos darba meklētāju portālos, proti, darba devējiem būs liegts darba sludinājumus adresēt tikai un vienīgi ārpus Britānijas dzīvojošajiem cilvēkiem. “Visi darba sludinājumi būs jāpublicē angļu valodā arī Britānijā,” informējot par Kemerona ierosmēm imigrācijas ierobežošanā, raksta ziņu aģentūra “AFP”.

Turpmāk imigrantiem Britānijā būs ierobežotas iespējas pretendēt arī uz bērnu pabalstiem. Gada pirmajā pusē Kemerons izpelnījās Varšavas nosodījumu, jo britu valdības vadītājs īpaši izcēla Polijas iedzīvotājus, no kuriem daudzi, viņaprāt, uz Britāniju pārceļas ar mērķi tikai saņemt dāsnos bērnu kopšanas pabalstus. “Reformas imigrācijas politikā valdība īstenos, lai pārliecinātos, ka cilvēki šeit ierodas ar pareiziem mērķiem,” rakstā “The Daily Telegraph” norādīja Kemerons. “Šie pasākumi tiek īstenoti, lai veidotu citādu Britāniju – valsti, kas nav vientiese, bet valsti, kurā, smagi strādājot, var tikt uz priekšu.”

Sarunā ar britu medijiem Kemerons vakar arī brīdināja Britānijā dzīvojošos nelegālos imigrantus. “Ja jūs šeit ieradīsieties nelegāli, mēs jums apgrūtināsim iespējas saņemt mājokli, automašīnu, darbu un bankas kontu. Mēs jūs atradīsim un aizsūtīsim uz to valsti, no kuras šeit būsiet ieradušies,” paziņoja Kemerons. Citi nelegālās imigrācijas apkarošanas pasākumi paredzēs to, ka namīpašniekiem būs pienākums pārbaudīt ārvalstu izcelsmes īrnieku tiesības uzturēties Britānijā. Sākot ar decembri, nelegālie imigranti Britānijā vairs nevarēs atvērt bankas kontu. Tikmēr britu tiesībsargājošās iestādes jau sākušas atņemt autovadītāja apliecības nelegālajiem imigrantiem, norāda ziņu aģentūra “AFP”.

Kemerona birojs ir pārliecināts, ka noteikumi atbilst ES likumiem un ir līdzvērtīgi tām reformām, kas šajā nozarē tiekot veiktas arī Vācijā un Francijā. Tiesa, Briseles attieksme pret Britānijas centieniem ierobežot iebraucēju skaitu allaž bijusi skeptiska, norāda laikraksts “The Financial Times”. ES sociālo lietu un integrācijas komisārs Lāšlo Andors iepriekš apsūdzējis Kemeronu “mītu producēšanā” par pabalstu tūrismu. Eiropas komisārs uzskata, ka briti nespēj pierādīt, ka šāda problēma vispār eksistē. Savukārt ES tieslietu komisāre Viviāna Redinga Britānijā notiekošās debates par imigrācijas ierobežošanu nosaukusi par “emocionālām un populistiskām”.

Tikmēr Britānijas politiskie apskatnieki norāda, ka ar imigrāciju saistītie jautājumi īpaši aktuāli kļūst, tuvojoties nākamgad pavasarī gaidāmajām Britānijas parlamenta vēlēšanām. Ar imigrāciju ierobežojošiem pasākumiem Kemerons mēģina atgūt to vēlētāju atbalstu, kuri Eiropas Parlamenta vēlēšanās savas balsis atdeva par labējā spārna Apvienotās Karalistes neatkarības partiju, norāda vairāki britu mediji.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vis jau skaisti, bet iznāks ka paši veitējo šo sitēmu vairāk izmanto, kā savu avotu bēt imigranti strādā un maksā nodokļus, Skotija ir Anglijas sastāvā, kā savā starpā ziņos. drīzāk visur būs vienādi un nebūs ko sprēgāt.

  2. Ja Kamerons turēsies pie vienas līnijas – iztīrīt valsti tieši no “pabalstu tūristiem” un liks mierā tos imigrantus, kuri strādā un maksā nodokļus, tad viss būs kārtībā – viņu cienīs gan savējie, gan ārpus valsts. Taču tikpat daudz uzmanības viņam japievērš arī angļiem – pabalstu saņēmējiem. Starp tiem arī ir ne mazums ļaunprātīgo nestrādātaju, kuri tikai dzīvo skvotos uz pabalstiem un nedara neko derīgu.

  3. Tā ir pirmā bedelīga nacionālo valstu pamatnāciju aizstāvībai, nacionālisma labākajā nozīmē atdzimšanai, homo sovieticus un pārspīlētā internacionālisma ēras beigu sākums. Eiropas valstu pamatnācijām ir apnikusi dzīve pie Bābeles, ta sašķēla sabiedrību un ar sasķeltu sabiedrību viegli manipulēt. Diemžēl, to nekādi nesaprot mūsu internacionālisma apsēstās partijas.

  4. Krievi bļautu – nacist,fašist!

Draugiem Facebook Twitter Google+