Pasaulē

Britus satrauc valsts pirmā kaķa liktenis pēc Kamerona aiziešanas 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Arī pēc Lielbritānijas premjerministra Deivida Kamerona aiziešanas no amata rezidencē Dauningstrītā 10 par grauzēju izķeršanu gādās kaķis Lerijs, vēstīja laikraksts “Telegraph”.

Lielbritānijas premjera birojs apstiprināja, ka brūni baltajam kaķim nebūs jādodas prom no rezidences kopā ar Kameronu ģimeni, kad trešdien premjera amatu pārņems jaunā Konservatīvo partijas līdere Terēza Meja.

Kameronu ģimene tolaik četrus gadus veco peļu junkuru 2011.gadā pieņēma no Londonas Batersijas suņu un kaķu patversmes pēc tam, kad uz kāpnēm pie britu premjera rezidences tika manīta žurka.

Lai gan sākotnēji kaķis nebija draudzīgs pret Dauningstrītas viesiem, pamazām viņš kļuva atvērtāks un pat atļāva sevi paglaudīt ASV prezidentam Barakam Obamam.

Tomēr saspīlējums starp Leriju un finanšu ministra Džordza Osborna kaķi Freju nav mazinājies un viņus pat reiz izšķīra policija.

Saistītie raksti

Britu premjera rezidencē neviens kaķis nebija dzīvojis kopš 2007. gada, kad tur apmetās finanšu ministra Elistera Dārlinga kaķene Sibilla, kas jau pēc sešiem mēnešiem atgriezās Edinburgā, jo nespēja iedzīvoties Londonas centrā.

Sibilla savukārt bija pirmais kaķis, kas mitis Dauningstrītā 10 kopš leģendārā Hamfrija – klaiņojoša kaķa, kas valdības vadītāja rezidencē apmetās, kad Lielbritānijas premjerministre bija Mārgareta Tečere, un vēl pārdzīvoja viņas pēcteci šajā amatā Džonu Meidžoru.

Hamfriju 1997. gadā no Dauningstrītas rezidences padzina bijušais britu premjers Tonijs Blērs, un daudzi uzskata, ka pie runča izlikšanas vainojama Blēra sieva Šerija.

LA.lv