×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Kā panākt, lai “augstprātīgā Maskavija” un Eiropa ierastos Sibīrijā (27)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Franks Gordons

Septembrī Skotijā paredzēts referendums par šī vēsturiskā novada atdalīšanos no Lielbritānijas. Skoti runā tai pašā angļu mēlē, bet daudzi no viņiem cer, ka neatkarīga Skotijas valsts gūs lielāku daļu no ienākumiem, ko dod naftas un gāzes atradnes tuvējos Ziemeļjūras ūdeņos, nekā tagad, kad, viņuprāt, “pārāk daudz tiek centram Londonā”.

Šai sakarā pelna ievērību raksts, kas parādījies respektablā Maskavas laikrakstā “Vedomosti” un veltīts ne jau Skotijai, bet Sibīrijai. Manuprāt, te ir saskares punkti, kas vedina uz pārdomām.

Raksta autori – bijušais Krasnojarskas novada gubernators, Krievijas Valsts domes deputāts Valerijs Zubovs un ekonomikas zinātņu doktors Vladislavs Inozemcevs – norāda: “Mums šīsdienas Krievija ir divu teritoriju konglomerāts: vēsturiskais centrs (Maskavija) un milzīga kolonija austrumos (Sibīrija).”

Zubovs un Inozemcevs uzskata, ka “augstprātīgajai Maskavijai laiks pievērst uzmanību savai kolonijai (bez kuras produkcijas Krievijas eksports būtu mazāks nekā Čehijas Republikai”.). Patlaban, uzsver raksta autori, “Sibīrija un (Krievijas. – F. G.) Tālie Austrumi dod apmēram 390 no Krievijas eksporta 527 miljardiem dolāru”. Un kur aiziet no eksporta iegūtie līdzekļi? Tie tiek “Sočiem, Čečenijai un varas struktūrām”, atbild autori.

Zubovs un Inozemcevs aicina piesaistīt uzņēmīgus investorus tai Krievijas daļai, kas atrodas aiz Urāliem, “un Eiropa (!) pati ieradīsies Sibīrijā”. Raksta autori dod smalku mājienu lasītājiem: “Krievija ir analoģiska Portugālei 19. gadsimta sākumā, kad galvenās bagātības nāca no kolonijas, bet lēmumi tiek pieņemti impērijas centrā. Iznākums ir zināms: Brazīlija atdalījās no Portugāles, un pēdējā tagad uz tās (Brazīlijas. – F.G.) fona izskatās kā ekonomisks pigmejs.”

Tātad – atdalīt Sibīriju no Krievijas. Un tālākā perspektīvā, liek saprast autori, “radīt kopā gan ar eiropiešiem, gan ar amerikāņiem Ziemeļu aliansi”.

Klaji “ķecerīga” un diezgan interesanta vīzija, vai ne?

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Vīzija tiešām ir ķecerīga. Sibīrieši patiešām jūtas apdalīti. Taču neatkarīga Sibīrija – neliekas reāli!
  Īpaši, ja Krievija savu jauno kosmodromu tieši Sibīrijā būvē. Vai pieļaus, lai tas atkal kā Baikonura – pēkšņi ārzemēs?

 2. Cien. Frank Gordon! Ceru , ka lasāt komentārus LA . Gribu Jūs lūgt palīdzēt Leonardam Inkinam, jo viņu apsūdzējusi Izraēla par to , ka priekš izziņas viņš nopublicēja Izraēlā izdotu manifestu, kurš kādus 15-20 gadus klejo pa pasauli un nav likvidēts, bet viedu latvieti par publicēšanu DP iesūdz tiesā. leonards Inkins vada biedrību Latvietis, kurā nav vēršanās pret cittautiešiem. Raksta grāmatas. Lūdzu dot skaidrojumu no Jūsu viedokļa.

 3. Gordon, vai ta ari ir nav keceriga perspektiva … ‘skaldi un valdi’ … bet globalistiem gan nepatikama, vai ne !?

  … Bet Krievijas- Portugales atdalisanas procesa analogs izliekas parak naivs, Kremla agresivas politikas, militara potenciala, specigas slavofilu ideologijas, geografiska stavokla un 21g.s. tehnologijas del !

 4. … Skotiem ir nacionala atmina un saglabajusies etiskas un moralas ukulturas atributi, ka latviesiem un lietuviesiem … tiem naidigos un Makjavellim prata lidzigos okupantus un kolonistus tie nidis uz muziem …it seviski Londonas pilsetas centra banksterus … !

  … Eiropiesi un amerikani (?)* vispirms ies savu celu, lidz izkristalizesies jauna un no banksteru politikas atbrivota ASV ( varbut pardalijusies Vakaramerika ar Alasku un Austrumamerika(NujorkasVasingtonas)

 5. klau, gordon, pietiek domāt par Sibīriju, padoma par Latviju un par saviem “sacerējumiem”, kuri ir pārpildīti ar etnisko naidu pret Krievu izcelsmes Latvijas Pilsoniem

 6. Citēju: „Finks vairākkārt runāja tieši par Krievijas nākotni. Reiz viņš teica: „Kā reiz sabruka cariskā Krievija, tā sabruks komunistu Krievija. Tas tāpēc, ka krievs vienmēr bijis tautu slepkava un zaglis. Ļaunums vienmēr nāk darītājam atpakaļ. Tu to piedzīvosi un redzēsi. Krievu komunisms ir iznīcinājis miljoniem nevainīgu cilvēku, un visa pasaule runās, cik milzīgi šie upuri bijuši””. Vēl citreiz Finks teicis: „Tu pats redzēsi – varenā Krievija sabruks kā kāršu namiņš. Tautas, kas tajā un ap to dzīvo, tikko tiks brīvas, tā saplēsīs Krieviju gabalos! Tautas, kas bijušas zem Krievijas jūga, kolīdz tās mazliet nostiprinās pašas savu iekšējo varu, trieks krievus ārā no savām zemēm. Un viņi to būs pelnījuši. Pēdējās Krievijas robežas es redzu tikai ap Maskavu, Ļeņingradu un Baltkrieviju. Tur paliks visi lielie mahinatori, kuri negribēs strādāt, un viņi kļūs pēdējie nabagi. Tad, meklējot labāku dzīvi, krievu tauta izklīdīs pa visu pasauli”. Cits Finka citāts: „Es redzu, ka Maskava nogrims… Būs milzīgs sprādziens, kas satricinās visu Krieviju. Miljoniem cilvēku ies bojā…”

 7. atdalīt Sibīriju no Krievijas. Un tālākā perspektīvā, liek saprast autori, “radīt kopā gan ar eiropiešiem, gan ar amerikāņiem Ziemeļu aliansi”.
  Jā, to gan viņi gribētu,- tik daudz izejvielu, tāds noieta tirgus!

  • Pareiz, Moše…. Frenkam ir vēlme piedalīties dalītāju kūrētāju pulciņā. Frenks ir nonievājis Mozus Likumus un pievērsies Zelta teļa godīenāšanai un pielūgšanai, tikai piemirsis, ka , mazas zivteles, kuras smird, pie galda nelaiž. Globālkoororāciju piederīgiem un to pakalpiņiem neekistē nacionālas piederības, valstiskas piederības…tie par savu dpļu arī miesīgu māti pārdos. Kad minētie krievijas biznesa attīstītāji provinču regionos tiks pie šprices un izsaimniekos to, kas tur ir, bet tur ir daudz, neviens neatgādinās viņiem par viņu kvēli paustajām ilgām attīstīt nomaļus reģionus un šamie pievērsīsies citām teritorijām, kur vēl kas ir. Jebkuri, kuri traucē šādiem izsaimniekotājiem un to sulaiņiem veikt kārtējo attīstītāju afēru, tiek padarīti par naidniekiem, ienaidniekiem un noziedzniekiem. Šim procesam ir vajadzīgi to pareizās notikumu virzības apdziedātāji un mūsu Frenks ir viens no viņiem. Un, kā jau pie rebēm, Raka rakai vienmēr ko atmetīs

 8. Skotija grib atdalīties no CENTRA, jo tas paģēr nesātīgi daudz, Sibīrija varētu. A mēs tā lēniņām… par Briseles nomali. Un Ukrainai gatavo to pašu likteni.

 9. tautas komisāre Krivcova Atbildēt

  Tatāriem, kuri nemaz nav slāvi, ir tiesības uz pašnoteikšanos. (Agrāk Maskava dikti brēca pret “kolonialismu”, bet tagad to praktizē pati.)

 10. Sibīrijas demokrātiskie spēki no Maskavas vēlējās atdalīties jau 25 gadus atpakaļ. Par to tika runāts politiskā disidenta Ģederta Melngaiļa dzīvoklī O.Vāciešā ielā.

 11. Šis absurdais pretstats jeb problēma redzama visur un ikdienā ik uz soļa.

 12. Zubova un Inozemceva kungiem vajadzētu izvairīties no lidaparātu izmantošanas. Viens Krievijas armijas bijušais ģenerālis un Sibirijas gubernators jau aizgāja bojā nejaušā helikoptera avārijā.

 13. Jau atbalsta seperatismu Krimā = dabūs aiz tā paša iemesla seperatismu Sibīrijā. Sībīrieši un kazaki Krievijā ir vienas domas stūrgalvīgi stingri vīri tā kā viņu domu gaitu Maskavai brīžam nesaprast.

 14. Да вот, хрена вам! Не дождётесь!

 15. Kapēc nav pieminēta Ķīnas milzīgā ietekme Sibirijā?1967. g. ķīnieši ar krieviem pamatīgi izkāvās ,krievs ar modernizētām katjušām noslaucīja Damanskas salu no zemes virsmas ,bet pēc tam šo salu tomēr atdeva ķīnai,ko tie nodēvēja jaunā vārdā – Cerība.Interesnti ,ka pēc šī bruņotā konflikta no Ļeņingradas ermitāžas muzeja zāles noņēma slaveno gleznu Jermaks iekaro sibiriju,kurā bija redzams kā varenie krievi Jermaka vadībā iznīcina ar ar šķēpiem bruņotos ieziemiešus .

 16. Par to, ka Sibīrija atdalīsies no Maskavas, tāpat kā daudzi citi Krievijas reģioni, neviens jau vairs nešaubās. Viss notiks pēc principa – ko sēji, to pļausi. Kremlim līdz šim ir paticis ieiet vēsturē uz citu valstu separātistu kamiešiem… Bet, pirms tam, būs pļaujas laiks un to es nenovelētu nevienam piedzīvot, jo atšķirībā no Ukrainas, Krievija var necerēt uz humanitāro palīdzību.

 17. Gordons mazliet kļūdās. Skoti ir atsevišķa tauta – skoti nav angļi. Un skotiem ir sava valoda, kas ievērojami atšķiras no angļu valodas. Skoti cīnās par neatkarību no angļiem.
  Savukart par Sibīriju taisnība – Sibīrija ir krievu kolonizēta zeme, pie tam, krievi iznīcinājuši un turpina pārkrievot daudzas mazās ziemeļu tautas. Priecāšos par Skotijas un Sibīrijas neatkarību.

  • Skotu valoda (gēlu) ir tikpat kā izmirusi. Gandrīz visi skoti runā angliski, ar īpašu akcentu. Kad, tu domā, būs referendums kolonizētiem baškīriem, burjatiem, čečeņiem, dagestāniešiem, ingušiem, kabardiešiem, kalmikiem, karēliešiem, čerkesiešiem, jakutiem, mariiem, mordoviešiem, osetiešiem, tatāriem un udmurtiem ?

 18. “Klaji “ķecerīga” un diezgan interesanta vīzija, vai ne?” – Madam’ Olbraita jau sen par šito Sibīrijas “godīgo” sadalīšanu 1990-o sākumā runāja. Jā, žēl, ka Jeļcins un Gaidars uz citiem medību laukiem pāragri pārcēlās….

 19. Teodors --- F. Gordonam Atbildēt

  Paldies par interesanto informāciju. Man, kā vairumam latviešu, tā būtu pagājusi garām. Es esmu vienmēr teicis, ka Krievija ir pēdējā Eiropas koloniālā vara, kas vēl nav ienākusi modernajā laikmetā. Komūnisms ļava Krievu impērijai izdzīvot daudz ilgāk nekā tas citādi būtu bijis. Diemžēl, Krievija/Maskavija nespēs attīstīties un progresēt kamēr nebūs notikusi dekolonizācija, jo visas Kremļa enerģijas un resursi aiziet Impērijas saturēšanai. Pūķins ir tikai mazāks un modernāks Brežņevs, no viņa nav ko gaidīt. Cerēsim, kā nākošais krievu valdnieks būs tālredzīgāks (un nedzērājs).

 20. nemaz ne, tas jau sen plānots…

Draugiem Facebook Twitter Google+