Kultūra
Kultūrpolitika

Brīvbiļetes uz Dziesmu un deju svētkiem saņems aptuveni 2000 daudzbērnu ģimeņu locekļi0

Karīnas Miezājas foto

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) dāvātās biļetes uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem saņems aptuveni 2000 daudzbērnu ģimeņu locekļi, aģentūrai LETA pavēstīja ministrijas pārstāve Anda Zaļepska.

Pēc viņas paustā, patlaban daudzbērnu ģimenēm ir piešķirtas jau 1684 biļetes, taču konkrēts ģimeņu skaits pagaidām zināms nav, jo vēl nav saņemti visu ģimeņu apliecinājumi par to, ka biļetes līdz viņiem tiešām nogādātas.

Pēc ministrijas pārstāvja Kaspara Rūkļa paustā, pagājušajā nedēļā biļetēm bija pieteikušās ģimenes no vismaz 85 pašvaldībām. Patlaban vēl tiek gaidīta apkopotā informācija no astoņām pašvaldībām.

Pēc Zaļepskas paustā, visām ģimenēm no attālākiem reģioniem ir nodrošinātas biļetes uz viņu izvēlēto koncertu, ņemot vērā arī pašvaldību iespējas nodrošināt transportu konkrētajā datumā.

Uz noslēguma koncertiem 7. un 8.jūlijā visas biļetes jau esot sadalītas, bet atlikušo biļešu skaits svārstās ap 315.

Pēc Rūkļa paustā, biļetes uz pasākumiem vēlas saņemt aptuveni 1972 personas, neieskaitot bērnus līdz sešu gadu vecumam, tai skaitā arī 997 personas no daudzbērnu ģimenēm, kurās ir pieci bērni un 975 personas no daudzbērnu ģimenēm, kurās ir seši un vairāk bērni.

Pēc Rīgas domes Labklājības departamenta pārstāves Baibas Skujas paustā, no Rīgas pieteikusies 21 daudzbērnu ģimene, kopā rezervējot 129 biļetes.

Apliecinājumu par biļetes saņemšanu paraksta katra ģimene atsevišķi, apliecinot, ka saņemtās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumu biļetes izmantos konkrētās ģimenes locekļi un tās netiks nodotas vai pārdotas citām personām. Par biļešu saņemšanu Valsts reģionālās attīstības aģentūra vienojas ar katru pašvaldību atsevišķi un tās varēs saņemt deleģētais pašvaldības pārstāvis, piemēram, Sociālā dienesta pārstāvis, vai arī dziesmu svētku koordinators, kuriem paredzēts ierasties Rīgā.

Biļetes ģimenes varēs saņemt līdz 5.jūlijam.

Kā ziņots, VARAM ģimenēm, kurās aug vismaz pieci bērni, piešķirs brīvbiļetes uz XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumiem.

Biļešu skaits ir ierobežots, tāpēc prioritāri tās tiks piešķirtas ģimenēm, kuru aprūpē ir seši un vairāk bērni.

LA.lv