Ekonomika
Bizness

Ugunsdrošības signalizācija brīdina. 2,5 gadu laikā apdrošinātājs par uguns postījumiem samaksājis 4 miljonus eiro0


Dūmu detektors.
Dūmu detektors.
Foto: Nikkytok/Shutterstock

Tieši ugunsdrošības signalizācija vēlā vakarā brīdinājusi par uguns izcelšanos ēkā, par kuru apdrošinātājs vēlāk kompensējis zaudējumus vairāk nekā 221 tūkstoša eiro apmērā.

Apdrošināšanas sabiedrības “BALTA” apkopotie dati liecina, ka kopš 2017. gada – divarpus gadu laikā – atlīdzībās par ugunsgrēkiem privātpersonu īpašumā izmaksāti teju 4 miljoni eiro.

Pērn sabiedrības “BALTA” lielākā atlīdzība par uguns nopostītu privātmāju sasniegusi 221 179 eiro. Tieši ugunsdrošības signalizācija vēlā vakarā brīdinājusi par uguns izcelšanos, kas vēlāk pārmetusies uz blakus esošo māju. Kā stāsta “BALTA” Īpašuma un speciālo produktu vadības pārvaldes vadītājs Uģis Uškāns, liesmas pilnībā nopostījušas abas ēkas, atstājot vien apdegušas sienas. Arī par blakus māju atlīdzībā izmaksāti teju 200 000 eiro.

Kopš pērnā gada janvāra jeb pēdējā pusotra gada laikā par ugunsgrēkiem privātpersonu mājokļos “BALTA” saņēmusi 232 atlīdzību pieteikumus. Pērn par uguns nodarītajiem postījumiem atlīdzībās izmaksāti teju 1,5 miljoni eiro, bet šogad tikai septiņos aizvadītajos mēnešos izmaksāto atlīdzību summa jau pārsniegusi 1 miljonu eiro.

Apdrošinātāja statistika liecina, ka viens no biežākajiem ugunsgrēku izraisītājiem mājokļos ir dažādi elektroierīču bojājumi, kuri nereti sākas tieši naktī – kad mājinieki saldi guļ. Tāpat pastāv risks, ka ugunsgrēks sākas, kad mājinieku nemaz nav klāt – to var izraisīt mājdzīvnieks, zibens izlāde vai kāds cits neparedzams iemesls, piemēram, ļaunprātīga dedzināšana.

Ugunsgrēkam sākoties, mājoklī esošās lietas, tajā skaitā mēbeles, elektroierīces un tekstila izstrādājumi, izdala dūmus, tāpēc, lai laikus brīdinātu par iespējamo uguns nelaimi, no 1. janvāra katrā mājoklī jābūt ierīkotam autonomajam ugunsgrēka detektoram jeb dūmu detektoram – ierīcei, kas sadūmojuma gadījumā ar spalgas skaņas palīdzību aptuveni pusstundas garumā pievērš mājinieku vai kaimiņu uzmanību, ļaujot pašiem izglābties un laikus izsaukt VUGD.

Dūmu detektoru ieviešana visos mājokļos no 2020. gada 1. janvāra būs obligāta prasība, kas iedzīvotāju vidū jau šobrīd raisījusi ne mazums jautājumu. Taču, rūpējoties par iedzīvotāju drošību, šāds solis ir bijis ļoti nepieciešams – ugunsdrošības situācija valstī ir patiesi skaudra, norāda apdrošinātājs.

Saistītie raksti

Prasības paredz, ka mājoklī, kurā ir viens dzīvojamais stāvs, tiek uzstādīts vismaz viens dūmu detektors, savukārt privātmājās un dzīvokļos, kuros ir vairāki stāvi, vismaz viens dūmu detektors jāizvieto katrā stāvā. Ja mājvieta tiek īrēta, ieteicams laikus pārliecināties par to, ka dzīvokļa īpašnieks laikus parūpējies par dūmu detektora uzstādīšanu. Ja tomēr nav, dzīvojamo telpu īres līgumā ir jābūt noteiktasm, kurš ir atbildīgs par ugunsdrošību. Ja šādas informācijas īres līgumā nav, tad atbildīgs ir īpašnieks.

VUGD rīcībā esošā statistika liecina, ka lielākajā daļā gadījumu, kad ugunsgrēkos gājuši bojā vai cietuši cilvēki, dūmu detektori mājokļos nav bijuši uzstādīti.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Esmu dzirdējis par trim pretendentiem.” Izskan versijas par investoriem, kas interesējas par “Olainfarm”
11 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Noskaidrots, kas ieviesīs un uzturēs vienoto datu vidi “Rail Baltica” dzelzceļa līnijai
12 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Par miljonāru dēvētais Kesenfelds dibinājis jaunu uzņēmumu
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas