×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

Brīvdabas muzejā būs Mārtiņdienas svinības un masku gājiens (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Novembrī Brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona, savukārt 10. novembrī muzejs aicina uz Mārtiņdienas svinībām un masku gājienu, portālam “LA.lv” pastāstīja muzeja pārstāve Eva Birzleja.

Kad pēdējie lauku darbi padarīti, arī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sākas ziemas sezona. No 1. novembra muzejs apmeklētājiem būs atvērts katru dienu no plkst.10.00 līdz 17.00 par pazeminātu ieejas maksu. Ziemas sezonā muzejā būs atvērta Kurzemes sēta un Kurzemes zvejniekciema “Lurķi”, bet noteiktas ēkas tiks atvērtas pēc pieprasījuma.

10. novembrī, no plkst.12.00 līdz 16.00 Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņdienas svinībām un masku gājienu.

Latviešu kalendārā Mārtiņi iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Šajā laikā pabeigti pēdējie lauku darbi. Maskošanās laiks ir klāt. Sākas budēļos iešana, kas turpinās visu ziemu līdz pat Meteņiem. Budēļos ejot, cilvēki ar pārģērbšanos attēlo dažādus zīmīgus cilvēkus, dzīvniekus, meža zvērus vai lietas Budēļu vidū parasti redzama garā sieva, mazais vīriņš, kaza, dzērve, vilks, lācis, dzirnas, labības statiņš u.c.

Katru gadu Mārtiņos muzejā pulcējas daudz maskotu ļaužu, lai katrā sētā nestu laimi, pārticību, auglību un saticību. Ārā ir auksti, bet Mārtiņbērni iet rotaļās, dzied dziesmas, dejo, lai aizbiedētu garus, rēgus un citus mošķus. Notiek masku darināšanas darbnīcas un maskoto rotaļas, skan veļu laika dziesmas un teikas.

Muzejs aicina arī pasākuma apmeklētājus tērpties maskās un padarīt Mārtiņbērnu gājienu vēl krāšņāku! Tie, kam masku nav, aicināti ņemt līdzi izejmateriālus masku darināšanai. Derēs veci mēteļi, segas un apģērba gabali. Masku gatavošana Izstāžu zālē jau no plkst. 11.00. Pulcēšanās masku gājienam plkst.12.00 pie Galvenajiem vārtiem.

Sākot ar 2014. gada 1. janvāri arī Brīvdabas muzejā visas cenas būs eiro. Ieejas maksa muzejā 1.50 LVL/2.13 € pieaugušajiem, 1.00 LVL/1.42 € studentiem, 0.50 LVL/0.71€ skolēniem, pensionāriem, 3.00 LVL/4.27€ ģimenēm (2 pieaugušie un 1–4 bērni skolas vecuma bērni vai viena daudzbērnu ģimene ). Pastāvīgajiem apmeklētājiem pieejama Ziemas sezonas biļete 10.00 LVL/14.23€. Bezmaksas ieeja pirsmsskolas vecuma bērniem un visu grupu invalīdiem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vai tie, kuri ieradīsies tērpušies maskās, būs japērk biļete?

Draugiem Facebook Twitter Google+