Mobilā versija
+7.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
2. septembris, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzeja direktores amatā atgriežas Millersone (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja (LEBM) direktora vietu atkal vadīs iepriekšējā muzeja direktore Ilze Millersone.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāra vietnieks administratīvajos un investīciju jautājumos Sandis Voldiņš, viņa amatā atgriezusies ar tiesas lēmumu. Millersone bija vērsusies tiesā, jo ar viņu netika pagarināts līgums, kura termiņš bija beidzies, un tiesa pirmajā instancē šo prasību apmierināja.

KM pārstāvis pastāstīja, ka pat, ja likums nenosaka, ka tas būtu jādara, ministrija pēc iespējas mēģina izsludināt konkursus uz amatiem. “Ja var izsludināt konkursu, tad KM cenšas to darīt,” teica Voldiņš, norādot, ka tas tiek darīts, tiecoties uz labas pārvaldības principiem.

KM uzskata, ka šajā gadījumā bijusi tiesīga izsludināt konkursu uz LEBM direktora vietu, jo līgums ar Millersoni tika noslēgts uz pieciem gadiem. Viņa tikusi aicināta pieteikties konkursā, bet to nav darījusi. KM pārsūdzēs spriedumu, ar kuru Millersone atjaunota amatā.

Una Sedleniece, kura muzeju vadīja no 10. maija, darbu muzejā neturpinās.

Jau ziņots, ka februārī KM izsludināja atklātu konkursu uz LEBM vadītāja vietu, jo 3.februārī beidzās darba līgums ar iepriekšējo muzeja direktori Millersoni. Konkursā uzvarēja viņas vietniece Sedleniece.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Etnogrāfiskais brīvdabas čūsku midzenis :-O

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesiju (1)Godinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+