×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2012
Drukāt

Brīvdabas muzeja gadatirgus kupli apmeklēts

tirdzins

Neraugoties uz nemīlīgo laiku, šodien Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā gada lielākajos amatniecības svētkos – Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū – pulcējās ievērojams daudzums cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Tāpat kā citos gados arī šoreiz pie Juglas ezera ielas malā bija novietots daudz automašīnu. Sabiedriskais transports, ar kuru varēja nokļūt līdz muzejam, bija pārpildīts.

Brīvdabas muzejā šodien jau 42.gadu pēc kārtas pulcējās tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki no visas Latvijas, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu apmeklētājus. Līdztekus amatniecības izstrādājumiem gadatirgū iespējams iegādāties arī vietējo pārtikas preču ražotāju produkciju, piemēram, mājas sierus, kūpinājumus, vīnu un citus gardumus.

Gadatirgus savus viesus priecē arī ar bagātīgu kultūras programmu. Līdztekus tautas deju ansambļu “Aspazija”, “Dardedze”, “Ačkups”, “Austris”, “Latve”, “Kamolītis”, “Ežuks”, “Grieži” un Rīgas Danču kluba priekšnesumiem Rietumu estrādē un Lībiešu sētā uz Jāņu tradīciju skolu aicina folkloras kopas “Laiva” un “Skandenieki”.

Ar uzvedumu “Le Arti per Via” Kurzemes zvejniekciema pļaviņā abas gadatirgus dienas no plkst.12.30 līdz 16 uzstājas ceļojošais muzejs no Itālijas “Amatnieki ielās”, kas iepazīstina ar savām tradīcijām, tautas melodijām un autentiskiem amatnieku darbarīkiem, seno arodu prasmes publikai demonstrējot krāšņā uzvedumā pilsētu centrālajos laukumos un skvēros.

Kurzemes zvejniekciema “Lurķos” interesenti ir aicināti apmeklēt žurnāla “Ieva” rīkotā konkursa “Zelta rokas” labāko darbu izstādi sešās nominācijās – “Latvijas suvenīrs”, “Rotaļlieta”, “Dizaina priekšmets dārzam”, “Mājas tekstils”, “Mēbele” un “Interjera aksesuārs”. Katrs izstādes apmeklētājs var balsot par sev tīkamāko “Zelta roku darbu”, tā nosakot galvenās balvas ieguvēju.

Izstāžu zālē var ielūkoties Brīvdabas muzeja tapšanas vēstures līkločos, bet pie ezermalas bērnu laukumiņā darbojas loku šaušanas atrakcijas un papīra aušanas darbnīca.

Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus ir svētki gan tā dalībniekiem, gan apmeklētajiem, kas daudzām ģimenēm izveidojusies par tradīciju vairākās paaudzēs. Tā ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un specialitāšu latviešu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem. Vienlaikus gadatirgus ir tautas lietišķās mākslas gada sasniegumu skate un iespēja amatniekiem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus. Savukārt gadatirgus apmeklētāji var iegādāties augstvērtīgus latviešu tradicionālās amatniecības darinājumus.

Atsaucoties apmeklētāju ierosinājumam, ieejas biļešu cenas gadatirgū šogad ir samazinātas, pieaugušajiem ieejas biļete maksā trīs latus, divus latus biļete maksā pilna laika studentiem, bet vienu latu – skolēniem un pensionāriem. Bezmaksas ieeja gadatirgū ir pirmsskolas vecuma bērniem un pirmās grupas invalīdiem.

Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus Brīvdabas muzejā šodien un svētdien, 3.jūnijā, apmeklētājiem ir atvērts no plkst.10 līdz 17.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+