Kultūra
Māksla

Brīvdabas muzejā sācies gadatirgus, iespējami telekomunikāciju traucējumi1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-LETA

Papildināts teksts p.14:59 ar atsauksmēm soctīklos un BITE paziņojumu Twiiter.

Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā šodien un 3.jūnijā norisināsies 48.Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus, aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Harita Maniņa.

Šogad Gadatirgus ir veltīts ne tikai Latvijas valsts simtgades svinībām, bet būs arī viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā.

Gadatirgus šogad pulcēs vairāk nekā 520 Latvijas amatniekus, 170 pārtikas tirgotājus un ēdinātājus, kā arī pasākuma programmā iekļauti 21 dažādu deju un muzikālo kolektīvu koncerti. Kopējais tirdzniecības galdu garums sasniegs 2240 metrus.

Gadatirgus Brīvdabas muzejā tradicionāli jūnija pirmajā nedēļas nogalē notiek kopš 1971.gada. “Četrdesmit astoņu gadu pastāvēšanas laikā Gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu – par Rīgas un Latvijas amatniecības simbolu, par svētkiem dalībniekiem un ikvienam apmeklētājam,” pasākumu aprakstīja Maniņa.

Lai atvieglotu iedzīvotāju nokļūšanu uz un no gadatirgus Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, brīvdienās tiks atļauts novietot transportlīdzekļus uz Brīvības gatves, aģentūru LETA informē Rīgas dome.

Automašīnas varēs novietot posmā un virzienā no tilta pār Juglas upi līdz Brīvdabas ielai un Brīvības gatves posmā un virzienā no Berģu ielas līdz tiltam pār Juglas upi.

Tāpat ērtākai iedzīvotāju nokļūšanai tirgū, “Rīgas satiksme” brīvdienās organizēs papildu sabiedriskā transporta reisus 1.autobusa maršrutā.

Savukārt telekomunikāciju uzņēmums BITE izplatījis soctīklā Twitter ziņojumu, ka iespējami sakaru pārrāvumi un tīkla pārslodze gadatirgus apkārtnē. Uzņēmums atvainojas par sagādātajām neērtībām, ja klientiem tādas radušās.

LA.lv