×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Brīvdabas muzeja Lieldienās krāsainas būs ne tikai olas, bet arī karotes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirmajās un Otrajās Lieldienās, svētdien 5. aprīlī un pirmdien 6. aprīlī, Brīvdabas muzejs aicina uz ikgadējām svinībām visai ģimenei ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām, radošajām darbnīcām, amatnieku tirdziņu un citām izdarībām, LA.lv uzzināja muzejā.

Brīvdabas muzeja Lieldienu programmā apvienotas kā kristīgās, tā arī tradicionālās  kultūras vērtības. Latvieši ticēja, ka, veicot ar olām Lieldienu izdarības, dzīvības spēks, kas tām piemīt, pāriet uz cilvēkiem un dzīvniekiem.

Šogad galvenie notikumi risināsies Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes sētā.

Usmas baznīcā 3. aprīlī plkst. 10 notiks Lielās Piektdienas dievkalpojums. Savukārt svētdien, 5. aprīlī plkst. 10 Usmas baznīcā uz Lieldienu dievkalpojumu un koncertu gaidīti visi muzeja apmeklētāji.

Pirmajās un Otrajās Lieldienās 5. aprīlī un 6. aprīlī no plkst. 10 līdz plkst. 16 muzeja teritorijā apmeklētājus gaida Lieldienu šūpoles, rotaļas ar folkloras kopām “Zvīgzna”, “Krulla”, “Ciguzis”, “Ernesta Spīča rotaļnieki” un “Teikas muzikanti”. Pasākumā piedalīsies Brīvdabas muzeja amatnieki – tāsiķis Zvirbuļu Pēteris, pinēji Inta Lūse un Juris Milčs, un kalēju darbnīca Viļņa Vincēviča un studijas “Auseklis” vadībā. Vilka kalniņā senās lauku spēles rādīs un vadīs vecmeistars Aldonis Baldiņš.

Amatnieku un našķu tirdziņš būs izvietots visā platībā no Gadatirgus laukuma līdz pat Zvejniekciema pļavai. Kurzemes zvejniekciema pļaviņā notiks “Balticovo” dāvāto olu krāsošanas un vārīšanas darbnīca, kuru vadīs mūsu muzeja radošās darbinieces. Priedes krogs ir sagatavojis īpašu ēdienkarti ar dažādiem tradicionāliem un mūsdienīgiem Lieldienu ēdieniem.

5.aprīlī Kurzemes zvejnieka sētā “Lurķi” risināsies kokamatniecības un Lieldienu “krāsaino karošu” darbnīca.

Abas svētku dienas pie Lībiešu sētas, Ausekļa akmens būs vērojama Lieldienu zaķu un mājputnu izstāde, būs iespēja vizināties zirga mugurā.

6. aprīlī Kurzemes zvejnieka sētā “Lurķi” – Indras Čeksteres priekšlasījums par “Lieldienu tradīcijām Latvijā un citur pasaulē”, turpat darbosies arī Latviešu biedrības nama “Sprīdīšu skolas” dabas materiālu darbnīca.

Darbosies vairākas radošās darbnīcas – Kurzemes sētā, Vecķērvju mājā, Kurzemes zvejnieka sētā “Lurķi”, kā arī turpat Kurzemes zvejniekciema pļavā ar A/S “Balticovo” atbalstu varēs krāsot tūkstošiem raibu oliņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+