×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2012
Drukāt

Brīvdabas muzejā Lieldienas svinēs tautiskās noskaņās

lieldiena

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā Pirmās un Otrās Lieldienas varēs svinēt tautiskās noskaņās. Brīvdabas muzejā Lieldienu svinētāji būs gaidīti šodien un arī rīt, lai svētkus pavadītu kopā ar folkloras kopu priekšnesumiem, rotaļām, olu kaujām un ripināšanu, piedaloties arī radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs.

Šodien Pirmo Lieldienu svinēšana sāksies plkst.10 ar Lieldienu dievkalpojumu Usmas luterāņu baznīcā, bet pēc dievkalpojuma notiks ērģeļmūzikas koncerts. No plkst.13 līdz 14 Kurzemes sētā svētku dalībnieki būs aicināti piedalīties Lieldienu uzvedumā “Nāc nākdama, Liela diena” kopā ar folkloras kopu “Rija”, bet no plkst.12 Kurzemes zvejniekciema pļaviņā lēkās zaķi un kazlēni, savukārt no plkst.12.30 līdz 14 Rīgas danču kluba vadībā izdejoties varēs kā lieli, tā arī mazi Lieldienu svinētāji.

Abas dienas Gadatirgus laukumā no plkst.12 līdz 16 būs atrodams amatniecības un našķu tirdziņš, savukārt Kurzemes zvejniekciema pļaviņā uz radošu darbošanos aicinās tradicionālā “Balticovo” olu krāsošanas darbnīca. Radošos saldumu mīļotājus priecēs “Dansuker” gardumu darbnīca, bet sportiskos gaidīs loka šaušanas un virvju atrakcijas.

No plkst.14 līdz 15 Brīvdabas muzeja viesus priecēs pavārmākslas paraugdemonstrējumi, kuru laikā varēs izzināt Lieldienu ēdiena pantāga gatavošanas māku, bet vēlāk varēs to arī nogaršot.

Kokamatnieka Aldoņa Baldiņa koka olu darbnīca un senās koka spēles lielus un mazus gaidīs Kurzemes sētā. Kalēja amata demonstrējumi un piemiņas monētu kalšana norisināsies Mērsraga smēdē, bet Vidzemes sētā būs skatāmas amatnieces Intas Lūses veidotās kumeļu, zaķu un citas olas.

Savukārt rīt līdztekus citām norisēm ar muzikāliem priekšnesumiem no plkst.13 līdz 14.30 Lībiešu sētā uzstāsies folkloras kopa “Zvīgzna”, bet Kurzemes zvejniekciemā no plkst.14 līdz 15 uzstāsies folkloras kopa “Kokles”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+