×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
26. augusts, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā mācīs “Krupja ķeršanu” un “Klimpiņu sišanu”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šo svētdien, 31. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 12 līdz 16 norisināsies Spēļu un rotaļu diena, informēja Eva Pētersone-Birzleja.

Aizvadot vasaras brīvlaiku un sagaidot skolas gaitu sākumu, Brīvdabas muzejs aicina mazus un lielus apmeklētājus piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas visas dienas garumā.

Kurzemes sētā koka rotaļlietu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās apmeklētājus ar seno spēļu veidiem, to izgatavošanu un pielietojumu. Katrs varēs uzzināt un izmēģināt “Klimpiņu sišanu”, “Žvidzekli”, “Krupja ķeršanu” un daudzas citas senās spēles. Tāpat sētā visas dienas garumā bērnu folkloras kopa “Tarkšķi” aicinās dziedāt, dejot un iet rotaļās.

Gadatirgus laukumā spēlējoties un virvēs šūpojoties, Gandra Piņķeris muzeja mazajiem apmeklētājiem attīstīs līdzsvara izjūtu, loģisko domāšanu un veiklību. Savukārt Usmas baznīcas Berģu draudzes aktīvākie pārstāvji no plkst. 13 līdz 15 organizēs dažādas sporta spēles – virves vilkšanu, koferu tālmešanu. Brīvdabas muzejs sola: bus arī balvas.

Par rotaļām un dziedāšanu šajā sētā rūpēsies bērnu un jauniešu folkloras kopas “Krulla” un “Ciguzis”, mauru sētā Sprīdīšu skolas veidotās meistarklases leļļu veidošanā no siena un citiem dabas dotiem materiāliem.

Kurzemes zvejniekciema pļavā bērni varēs iepazīties un izmēģināt spēkus un izveicību tādās cittautu aktīvajās āra spēlēs, kā “gorodki” un “krokets”. Paralēli šīm sacensībām norisināsies Novusa federācijas rīkotas sacensības un apmācības kā maziem, tā lieliem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+