×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
17. februāris, 2013
Drukāt

Brīvdabas muzejā Meteņos būs koka slēpju salidojums un maskošanās

Foto-LETAFoto-LETA

Brīvdabas muzejā svētdien tiks svinēti Meteņi ar koka slēpju salidojumu, vizināšanos suņu pajūgā, maskošanos, grūdeņa ēšanu un jestrām izdarībām folkloras kopas vadībā, informēja muzeja pārstāve Kristīne Dzedule.

Svētki sāksies pusdienlaikā. Izstāžu zālē varēs piedalīties masku gatavošanā, būs iespēja izbraukt ar suņu pajūgu. Notiks Meteņdienas koka slēpju salidojums, kurā galvenā aktivitāte būs “Meteņa dzīšanas slēpojums” ar dažādiem uzdevumiem divu kilometru distancē. Slēpojums gaidāms pulksten vienos dienā.

Muzeja pārstāve sacīja, ka slēpju nomā pasākuma laikā būs iespējams iznomāt piecdesmito gadu armijas koka slēpes, kas piemērotas pārgājieniem. Salidojumā piedalīties ļauts arī ar plastmasas slēpēm, taču visiem ar koka slēpēm būs lielas privilēģijas. Dzedule aicināja slēpotājus tērpties slēpju vecumam atbilstošā vai citā atraktīvā tērpā.

Tāpat muzejā iecerēta sveču liešana Nidas dūmistabā. Pulksten pustrijos būs tradicionālā Meteņu ēdiena grūdeņa ēšana pie Vidzemes estrādes.

Pēc muzeja pārstāves vārdiem, kājās – vilnas zeķes, rokās – dūraiņi, līdzi – ragaviņas.

Sasildīties, atvilkt elpu starp Meteņa izdarībām un cept līdzpaņemtās desiņas varēs pie ugunskuriem pasākuma norises vietās.

Meteņus agrāk svinēja kā viduspunktu starp ziemas un pavasara saulgriežiem. Ar Meteņiem beidzas budēļos iešanas laiks, tāpēc pēdējā dienā šī tradīcija bijusi īpaši iecienīta tā, ka dažos novados Meteņdienu saukuši pat par Budēļu dienu. Meteņdienas budēļi izpēra slinkākos. Visvairāk pērienu dabūja puiši un meitas, kā arī bērni, kas slikti mācījās grāmatu zinības. Meteņa norisē galvenās izdarības bija vizināšanās no kalna ragaviņās un braukšana no mājas uz māju, lai veicinātu garu linu augšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+