×
Mobilā versija
Brīdinājums +5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2014
Drukāt

Brīvdabas muzejā noslēgušies amatniecības svētki

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā jau 44.gadu pēc kārtas pulcējās tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu Rīgas iedzīvotājus un viesus. Šogad gadatirgū piedalījās ap 550 amata meistaru no visas Latvijas.

Abās gadatirgus dienās – 7. un 8.jūnijā – Rietumu skatuvē visas dienas garumā norisinājās bagātīga kultūras programma.

Līdztekus augstvērtīgiem amatniecības izstrādājumiem gadatirgū bija iespējams iegādāties kvalitatīvu vietējo pārtikas izstrādājumu ražotāju un zemnieku produkciju: žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, nēģus, pašceptu maizi, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus, kā arī Latvijā ražotos vīnus. Pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēja baudīt šķovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un alu no dažādām Latvijas alus darītavām.

Šogad gadatirgū viesojās arī izcilie tāšu meistari no tautas lietišķās mākslas studijas “Novgorodskaja beresta”, kas kopš 1993.gada darbojas Veļikijnovgorodā. Studijas galvenais uzdevums – apgūt tradicionālo tāsinieka amatu tā vēsturiskajā un etnogrāfiskajā daudzveidībā – studija nodarbojas arī ar kolekcionēšanu, priekšmetu pētīšanu un rekonstrukciju, mācībām, kā arī šā mākslas veida popularizēšanu izstādēs, festivālos un meistarklasēs.

Mazajiem gadatirgus apmeklētājiem Kurzemes zvejniekciemā bija pieejams koka rotaļlaukums. Bērnus priecēja plašais rotaļu klāsts, loka šaušana, vizināšanās zirga mugurā, hennas zīmējumi un dažādas radošās darbnīcas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+