×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. augusts, 2016
Drukāt

Brīvdabas muzejā notiks mūsdienu amatniecības festivāls

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas nogalē, 6. un 7. augustā, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies sestais Mūsdienu amatniecības festivāls, kurā līdzās pašmāju amatniekiem un pārtikas ražotājiem ar savām tradīcijām un amatu prasmēm piedalīsies amatnieki no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas.

Jau četrdesmit sešus gadus Brīvdabas muzejā notiek Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. Tādējādi muzejs ir uzkrājis ievērojamu pieredzi par tautas lietišķās mākslas attīstību un latviešu tradicionālās amatniecības saknēm, turpināšanos, interpretācijām un pārvērtībām gadu desmitu gaitā. Lai izzinātu un iezīmētu šo pārvērtību amplitūdu un reaģētu uz mūsdienu Latvijas amatnieku radošo izpausmju pieaugošo daudzveidību, Brīvdabas muzejs turpina iesākto tradīciju un katru gadu augusta sākumā rīko Mūsdienu amatniecības festivālu.

Festivālā aicināti piedalīties amatnieki, kas strādā ar visdažādākajām metodēm un materiāliem, savos darinājumos apvienojot amata prasmes, tehnoloģiju attīstības un mūsdienu dizaina elementus. Atšķirībā no jūnija Gadatirgus, augusta festivālā piedalīsies amatnieki no Igaunijas, Lietuvas un Ukrainas, kas ceļu uz Mūsdienu amatniecības festivālu ir atraduši pateicoties divu muzeju – Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja un Ukrainas Nacionālā tautas arhitektūras muzeja, sadarbībai.

Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties pārtikas produktus. Launaga pļavā varēs baudīt mielastu, ko piedāvās dažādu Latvijā dzīvojošu tautu pavāri, turpat arī – radošās darbnīcas sadarbībā ar biedrību “homo ecos” un Pirts skolu.

Paralēli festivālam Brīvdabas muzeja sētās un laukumos spēlēs teātri no visas Latvijas. II Latvijas mazpilsētu un pagastu amatierteātru svētki rādīs 28 dažādas brīvdabas izrādes Kurzemes un Vidzemes sētās, Latgales ciemā un uz Rietumu skatuves.

Visiem rīdziniekiem muzeja pārstāvji iesaka doties uz festivālu izmantojot sabiedrisko transportu. Pie Rietumu vārtiem būs nodrošināta bezmaksas un apsargāta velosipēdu novietne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+