×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
8. februāris, 2012
Drukāt

Brīvdabas muzejā rīkos Meteņa dienas sagaidīšanas pasākumu

zirgs_kamanas

Svētdien, 12.februārī, Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā no plkst.12 līdz 15 norisināsies Meteņa dienas sagaidīšanas pasākums, aģentūru LETA informēja muzeja Informācijas un izglītības nodaļas pārstāve Kristīne Dzedule.

No plkst.12 līdz 13 apmeklētājus ar dziesmām priecēs folkloras kopa “Kokle”, bet no plkst.13 līdz 15 ar Meteņa dienas ticējumiem iepazīstinās un rotaļās vedīs folkloras kopas “Savieši” dalībnieki.

Arī šogad Meteņos Brīvdabas muzejā viesosies ziemeļnieku vilcējsuņi haskiji, līdz ar to bērniem visas dienas garumā būs iespēja izvizināties haskiju vilktā pajūgā.

Sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru “Eži” muzeja teritorijā norisināsies “Meteņdienas koka slēpju salidojums”, kas sāksies plkst.13 ar Meteņa dzīšanas slēpojumu un uzdevumiem divu kilometru distancē. No plkst.14 atrakcijas turpināsies Vidzemes sētā, kur tiks noskaidroti uzvarētāji koka slēpju slīdēšanas un elegantākās slēpošanas kategorijās.

Slēpju nomā pie Brīvdabas muzeja speciāli šim pasākuma būs iespējams iznomāt arī vēsturiskas zviedru armijas koka slēpes.

Izstāžu zālē būs skatāma Rīgas Centra daiļamatniecības skolēnu zīmējumu izstāde.

Meteņiem ir svarīga nozīme latviešu senajā laika skaitīšanas sistēmā. Meteņos izbeidzas ziema, un nākamajā dienā sākas pavasaris un jauns gads. Laukos un arī pilsētās maskās tērpti ļaudis dziedot un dejojot aizvada ziemu. Agrāk šī diena bija veltīta pūlēm, lai nodrošinātu ražu un auglību vasarā. Mūsdienās ar šo dienu saistās vairs tikai prieks un līksmība – vizināšanās no kalna, pabiezas miežu putras un pīrāgu ēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+