×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. decembris, 2015
Drukāt

Brīvdabas muzejā sākušās “Gaismas spēles ziemas mijkrēslī”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pašā ziemas tumsā Etnogrāfiskais muzejs pārvērties pasaku valstībā, kur ēkas un istabas tiek īpaši izgaismotas – sākusies programma “Gaismas spēles ziemas mijkrēslī”, kuras galvenais uzdevums ir radīt muzejā gaišāku noskaņojumu tumšajos novakaros, padarīt to apmeklētājiem tīkamāku un interesantāku, LA.lv uzzināja muzejā.

Ielūkojoties caur lodziņiem, var redzēt, kā mūsu senči dzīvojuši un svētkus svinējuši, stāsta muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Miklašēviča.

26. decembrī – pirmajā pasākuma dienā – būs lielākais izgaismoto objektu skaits. Tāpat izgaismota un atvērta būs Usmas baznīca, kur skanēs noskaņu mūzika, arī Vecbornes baznīcai izveidots īpašs rotājums.

Svētku izgaismojums izveidots Kurzemes zvejniekciemā, Lībiešu zemnieka-zvejnieka sētā “Dēliņi”, Kurzemes un Vidzemes zemnieku sētās, Nidas dūmistabai un Liepājas ostmalas noliktavai, stāsta Miklašēviča.

Tāpat gaidāmi danči ar folkloras kapelu “Maskačkas spēlmaņi” un maizes krāsnī cepts sivēns Priedes krogā.

Īpašs notikums – ēku un objektu izgaismošana sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas gaismas dizaina 1.kursa studentiem (vadītājs Egils Kupčs).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+