Uncategorized

Brīvdabas muzejā ziemā darbosies trīs dažādu maršrutu slēpošanas trases 0

Foto: LETA

Sestdien, 21.janvārī, Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja teritorijā tiks atklātas trīs dažādu maršrutu slēpošanas trases, kas ierīkotas sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru “Eži”, informē muzeja Informācijas un izglītības nodaļas pārstāve Kristīne Dzedule.

Pēc ilgi gaidītās ziemas iestāšanās šogad muzejā apmeklētājiem būs pieejami trīs dažādi maršruti – Ezera pussalas aplis viena kilometra garumā, divus kilometrus garais Kurzemes sētas aplis un Lielais Latgales aplis trīs kilometru distancē klasiskā stila slēpošanai.

Brīvdabas muzejā aktīvās atpūtas cienītāji varēs izbaudīt slēpošanas priekus, izjūtot senatnes auru, ko rada ar sniega segu klātās ekspozīcijas ēkas un skaistie dabas skati visā muzeja teritorijā. Slēpot gribētāji muzejā varēs ierasties gan ar savām slēpēm, gan izmantot slēpju nomas pakalpojumus.

Slēpošanas trase Brīvdabas muzejā jau trešo gadu tiek veidota sadarbībā ar aktīvā tūrisma centru “Eži”, kas nodrošinās arī slēpju nomu pie ieejas muzejā katru nedēļas nogali un svētku dienās no plkst.10 līdz 17. Grupām ar iepriekšēju pieteikšanos slēpju noma pieejama arī ārpus tās darba laika.

Izveidotie slēpošanas maršruti piemēroti tautas slēpotājiem, kuriem patīk slēpot nesteidzoties, baudot apkārtējo ainavu. Muzeja teritorija ir ļoti piemērota slēpošanai, jo te ir gan līdzens un ainavisks posms gar ezeru, gan nelieli un lielāki kalniņi priežu meža kāpās, pauda Dzedule.

Meteņa dienā, kas muzejā tiks svinēta 12.februārī, aktīvā tūrisma centrs “Eži” aicinās uz īpašu pasākumu “Koka slēpju salidojums”, kura laikā notiks organizēts slēpju pārgājiens pa Brīvdabas muzeju, būs arī atraktīvas slēpošanas sacensības viena kilometra aplī un slēpotāju pikniks. Pasākumā īpaši tiks gaidīti dalībnieki ar vecākām un jaunākām koka slēpēm, kas saposušies slēpju vecumam atbilstošos tērpos.

Sestdienās un svētdienās pēc slēpošanas sasildīties, karstus ēdienus un dzērienus baudīt aicinās Priedes krogs. Pagājušajā gadā slēpošana Brīvdabas muzejā kļuva par ļoti iecienītu veselīgas atpūtas nodarbi, ik nedēļas nogali pulcējot vairākus simtus slēpotāju.

LA.lv