×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. septembris, 2013
Drukāt

Brīvdabas muzejs aicina izmēģināt senos amatus

LETALETA

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sāksies projekts “Amatnieku darbnīca “Tilts””, kura laikā katru darba dienu vairākās muzeja sētās dažādu amatu meistari stāstīs, rādīs un ļaus pašiem izmēģināt vecākus un jaunākus darbarīkus un instrumentus, aģentūru LETA informēja muzeja Izglītības un informācijas nodaļas darbiniece Eva Birzleja.

No šodienas līdz 5.septembrim pie Priedes kroga darbosies dzintara apstrādes darbnīca, savukārt no 5.septembra līdz 8.septembrim pie Mērsraga kalves savu amatu apmeklētājiem demonstrēs kalēju studija “Auseklis”.

No 9.septembra līdz 13.septembrim muzejā būs kokamatnieku nedēļa, kad Zemgales un Kurzemes sētā, Kurzemes zvejniekciema pļavā, ratiņu dreimaņa darbnīcā “Vecluikas”, “Pasienas” un “Ābolu” sētās darbosies amatnieki, kuri strādā ar koku vai tā blakusproduktiem – tāsi un klūgām. No 16.septembra līdz 20.septembrim paredzēta audēju, vērpēju, adītāju, sējēju un vijēju nedēļa Zemgales sētā, audēju darbnīcā “Lejasboļos” un Kurzemes “Mauros”, bet laiks no 23.septembra līdz 27.septembrim atvēlēts podu taisītājiem – tiks kurināti Vidzemes un Kurzemes cepļi, Latgales podnieku sētā griezīsies virpa, varēs darināt svilpavniekus un apgleznot porcelānu.

Kā pastāstīja Birzleja, septembrī Brīvdabas muzejā norisināsies arī citi pasākumi gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem.

8.septembrī no plkst.12 līdz plkst.16 notiks Seno amatu diena. Apmeklētājus sagaidīs un ar senajām amatu prasmēm iepazīstinās dažādu amatu meistari. Katram būs iespēja izmēģināt savus spēkus un meistarību skalu grozu pīšanā, podu veidošanā, karošu grebšanā, puzuru darināšanā, ziepju vārīšanā, medus sviešanā, sveču liešanā, dzintara apstrādē, pastalu darināšanā un citos amatos.

Toties 22.septembrī no plkst.12 līdz plkst.16 Brīvdabas muzejā norisināsies tradicionālie Rudens ražas svētki ar rudens saulstāvju laika dziesmām, dejām un ražas tirdziņu. Būs iespējams apskatīt un iegādāties zemnieku dārzos izaudzētos labumus, gaļas un zivju kūpinājumus, kā arī sieru. Tepat varēs nopirkt medu, zāļu tējas un dažādus amatniecības izstrādājumus – groziņus sēņošanai un ogošanai, keramikas izstrādājumus un koka karotes šīs vasaras pēdējā ievārījuma gatavošanai.

Savukārt no 6.septembra līdz 6.oktobrim būs aplūkojama mākslinieka Egila Bormaņa fotoizstāde “Zaudētā paradīze” – dokumentāla fotohronika par ilgošanos pēc savas mājvietas Latvijas laukos vairāku paaudžu garumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+