×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Brīvdabas muzejs aicina uz dūšīgu Lieldienu svinēšanu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

27. un 28. martā no plkst. 10 līdz 16 Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs visus aicina kopā sagaidīt pavasara saulgriežus, apvienojot gan kristīgās, gan tradicionālās kultūras vērtības, LA.lv uzzināja muzejā.

Šogad galvenās aktivitātes notiks Kurzemes zvejniekciema pļavā, Gadatirgus laukumā pie lielajām šūpolēm un Kurzemes zemnieka sētā. Īpašs piedāvājums muzeja mazajiem apmeklētājiem izstāde Izstāžu zālē “Lelles šūpolēs”.

Kā lieli, tā mazi Brīvdabas muzeja apmeklētāji varēs uzzināt un paši izmēģināt krāsot olas pēc senām latviešu tradīcijām. Gan olas, gan sīpolu mizas un citus dabas materiālus krāsošanai, gan lielo olu vārāmo katlu un ugunskuru ir sarūpējis Brīvdabas muzejs. Jums nepieciešams tikai darbošanās prieks un, kas zina – varbūt tieši jums izdosies nokrāsot savu visskaistāko Lieldienu olu! Vistu oliņas mums sarūpējuši Balticovo.

Olu sišanās ir viena no jautrākajām aktivitātēm Lieldienās. Vienmēr ir mazliet cīņa par stiprāko olu un visvairāk olu kaujās izcīnītajām olām. Viens no ticējumiem ir, kam stiprāka ola, tas ilgāk dzīvos. Un īpaši svarīgi esot ievērot principu: Pirmajās Lieldienās sitas ar tievo galu, Otrajās Lieldienās – ar resno galu.

Abās Lieldienu dienās šūpošanās lielās un mazās šūpolēs. Dažādas radošās darbnīcas notiks abas dienas – Kurzemes zemnieka sētā “Vec-Ķērvēs”, kuru pagalmā apmeklētājiem būs iespēja rotaļāties uz nebēdu un apgūt veco laiku spēles un rotaļas kopā ar vecmeistaru Aldoni Baldiņu, Kurzemes zvejnieka sētā “Lurķi” un pie zvejnieka Nameļa,
studijas Auseklis” kalēju darbnīca Mērsraga smēdē.

Lieldienu rotaļas ar folkloras kopām “Zvīgzna”, “Garataka”, “Teikas muzikanti”, bērnu folkloras kopa “Tarkšķi” un Ernesta Spīča muzikantiem Gadatirgus laukumā, Lieldienu rotaļlietu izstāde Lelles šūpolēs” Izstāžu zālē.

27.03. plkst. 10 notiks dievkalpojums Usmas baznīcā;
27. martā Lielās olas dekorēšana Kurzemes zemnieka dzīvojamajā mājā
27. martā no plkst. 11 līdz 16 Kurzemes zemnieka dzīvojamajā mājā teiku un pasaku stāstnieces Liesma Lagzdiņa no Kuldīgas un Ārija Klēvere no Ventspils, kā arī Latvijas Folkloras krātuves pētnieks, folklorists Guntis Pakalns stāstīs Lieldienu stāstus.

28. martā Pededzes muzeja darbnīca notiks Lupatu leļļu tīšana Kurzemes zemnieka dzīvojamajā mājā.

28.03. plkst. 11 un 13 Baibas Magonas ekskursija (bez maksas) “Lieldienu svinēšana senajā latviešu zemnieka sētā”. Sākums pie Galvenās ieejas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+