×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. augusts, 2015
Drukāt

Brīvdabas muzejs aicina uz Spēļu un rotaļu dienu

Foto-LETAFoto-LETA

Pavadot vasaru un sagaidot skolas sākumu, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Spēļu un rotaļu dienu, aģentūrai BNS pavēstīja muzeja Izglītības un informātikas nodaļa.

Spēles un rotaļas ir gadsimtiem sens veids, kā bērnus saistošā veidā iepazīstināt ar dabas norisēm un lietu pasauli, veicinot bērnu garīgo un fizisko attīstību, uzsvēra muzejā.

Svētdien, 30.augustā, mazie un lielie brīvdabas muzeja apmeklētāji varēs piedalīties dažādās seno laiku un mūsdienu spēlēs un rotaļās, līdzdarboties rotaļlietu tapšanā un izspēlēties pēc sirds patikas.

Kurzemes sētā koka rotaļlietu meistars Aldonis Baldiņš iepazīstinās apmeklētājus ar seno spēļu veidiem, to izgatavošanu un izmantojumu. Bērnu folkloras kopas “Ciguzis”, “Krulla” un “Tarkšķi” aicinās dziedāt, dejot un iet rotaļās.

Kurzemes zvejniekciema pļavā darbosies siena leļļu izgatavošanas un dabas materiālu darbnīca, svilpaunieku darbnīcas, kokamatnieka “beku” darbnīca, jūras materiālu radošā darbnīcas, būs šaušana ar loku, vizināšanās zirga mugurā, spēle “Vesels un drošs” un “Drošības spēle”, kā arī veiklības atrakcija.

Muzeja sētās un mājās darbosies amatnieki – grozu pinējs “Ābolu” sētā, audēja “Lejasboļu” sētā, kalējs Mērsraga kalvē, bitenieks “Ārluiku” rijā, pinēja pie Vidzemes sētas pirtiņas, tāsenieks Latgales zemnieka sētā, podnieks Latgales podnieka sētā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+