Kultūra
Māksla

Brīvdabas muzejs atklās pieteikšanos dalībai ikgadējā lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū0

Foto – Leta

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs 4.februārī atklās pieteikumu pieņemšanu dalībai 49 latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgū, kas šogad notiks 1. jūnijā un 2. jūnijā, aģentūru LETA informēja muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Harita Maniņa.

No 4. februāra aicināti pieteikties meistari, kas darina lietišķās mākslas izstrādājumus, izmantojot un iespaidojoties no latviešu tautas arheoloģiskā un etnogrāfiskā mantojuma. Dalībnieku izvēlē priekšroka tiks dota tradicionālo amatu pratējiem: audējiem, rokdarbniekiem, kalējiem, rotkaļiem, ādas un koka izstrādājumu darinātājiem, pinējiem un podniekiem.

Lai piedalītos gadatirgū, darbiem ir jābūt kvalitatīviem un darinātiem no tradicionāliem materiāliem. Veicot dalībnieku atlasi, tiks ņemts vērā arī tas, lai meistari būtu no visiem Latvijas novadiem. Arī šogad, veicot jauno dalībnieku atlasi, gadatirgum piedāvātos izstrādājumus vērtēs muzejā izveidota ekspertu komisija.

Pieteikšanās kārtība un nosacījumi tiks publicēti muzeja interneta vietnē www.brivdabasmuzejs.lv.

“Gadatirgus ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un arodu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un ārzemēm. Vienlaikus gadatirgus ir amatniecības gada sasniegumu skate un iespēja meistariem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus. Paši amatnieki gadatirgu sauc par saviem Dziesmu svētkiem,” gaidāmo pasākumu aprakstīja Maniņa.

Kā ziņots, 2018. gadā Brīvdabas muzeja gadatirgū piedalījās 533 tirgotāji ar amatniecības darinājumiem, 21 grāmatu tirgotājs, 160 pārtikas izstrādājumu tirgotāji un 16 ēdinātāji. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 36 300 cilvēku.

Amatnieku darinājumu gadatirgu Brīvdabas muzejs ik gadu rīko jau kopš 1971. gada, un tas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē.

LA.lv