×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. maijs, 2016
Drukāt

Brīvdabas muzejs pēc nedēļas vērs durvis ikgadējam gadatirgum

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas norisināsies 4. jūnijā no plkst. 9 līdz 18 un 5. jūnijā no plkst. 9 līdz 17, LA.lv uzzināja muzejā.

Šogad gadatirgus norisināsies 46.reizi, kā katru gadu tajā satiksies amatnieki no visas Latvijas. Šogad Gadatirgū būs arī plaša kultūras programma, kas norisināsies uz Rietumu skatuves. No plkst. 9 līdz 16.30 abas dienas priecēs apmeklētājus ar folkloras kopu, deju kolektīvu un koru uzstāšanos, kā arī brīvdabas amatierteātru izrādēm. Sadarbībā ar Latvijas Universitātes Indijas studiju un kultūras centru no plkst. 9 būs iespēja izvingrināties, sveikt sauli kokles pavadībā. Vērts līdzi paņemt jogas paklājiņus.

Brīvdabas muzeja gadatirgus ir īpašs ne tikai ar amatnieku, bet arī latviešu tradicionālo ēdienu klāstu un lielo Latvijas pārtikas ražotāju un zemnieku dalību. Šogad, godinot īpašo gadatirgus tradīciju, kulinārā mantojuma pērli piparkūku, tiks rīkots piparkūku konkurss. Gardāko, skaistāko un gadatirgum visraksturīgāko piparkūku palīdzēs noteikt Kūku karu žūrija – Normunds Skauģis un Briede Ilze.

Pašus mazākos apmeklētājus priecēs plašais rotaļu klāsts, izjādes ar zirgiem, muzejā izvietota arī pārtinamā istaba, turklāt pirmskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas.

Sadarbojoties ar vides organizāciju “homo ecos:”, Gadatirgus norises laikā tiks īstenotas vairākas izzinošas un praktiskas vides saudzēšanas aktivitātes. Tie autovadītāji, kas savus auto atstās stāvlaukumam atvēlētajā tuvējā pļavā, saņems autoeļļu absorbējošus paklājus, kurus varēs izvietot zem auto gan Gadatirgus norises laikā, gan arī pēc tam. Paklāji novērsīs augsnes piesārņojumu ar naftas produktiem. Savukārt lai samazinātu fasētā dzeramā ūdens vides ietekmes, apmeklētājiem būs iespēja bez maksas uzpildīt savas ūdens pudeles ar dzeramo ūdeni. Zaļās iniciatīvas papildinās izzinošas un atraktīvas darbnīcas bērniem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+