×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
6. maijs, 2012
Drukāt

Brīvdabas muzejs sāk vasaras sezonu

brivdaba

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ar dažādiem pasākumiem sāks vasaras sezonu, aģentūru LETA informēja muzeja pārstāve Kristīne Dzedule.

No plkst.10.15 apmeklētāji tiek aicināti baudīt cīruļu treļļus, lakstīgalu pogāšanu, strazdu svilpošanu, zvirbuļu čiepstēšanu, ūbeļu dūdošanu, žubīšu un citu muzejā mītošo putnu dziesmas ornitologa vadībā.

Par godu zirgu aizgādņa Ūsiņa dienai pie Priedes kroga būs sastopami zirgi un poniji, bet kroga maizes krāsnī tiks gatavota īsta lauku maize. Maizes tapšanas procesu vērot aicināti arī apmeklētāji.

No plkst.12 līdz plkst.14 Kurzemes sētā notiks folkloras kopu “Dandari” un “Dimzēni”, kā arī muzeja viesu sadziedāšanās, gavilēšana un apdziedāšanās, ieskandinot 80 gadus, kopš Brīvdabas muzejs atvērts apmeklētājiem.

Pēc garajiem ziemas mēnešiem, kas pavadīti, pinot, kaļot, tēšot un citus darbus veicot, pie ekspozīciju ēkām atkal būs sastopami muzeja amatnieki. Kurzemes sētā būs sastopams seno koka spēļu meistars Aldonis Baldiņš, bet Mērsraga smēdē muzeja piemiņas monētu izkalt aicinās kalējs Vilnis Vincēvičs.

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+