Ekonomika
Bizness

Tūristi uz Jūrmalu brauc arī ziemā0


Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā Jūrmalā.
Pasaules čempionāts ziemas peldēšanā Jūrmalā.
Foto – LETA

Saskaņā ar jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem par 21% pieaudzis tūristu skaits Jūrmalā šā gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar to pašu periodu pērn.

Jūrmala no visām Latvijas pilsētām joprojām bijusi otrs iecienītākais galamērķis ārvalstu tūristu un Latvijas tūristu vidū uzreiz aiz galvaspilsētas.

Analizējot šā gada pirmā pusgada tūrisma plūsmu, joprojām lielākais pilsētas piepildījums tūrisma jomā kūrortpilsētā ir gada siltākajā laikā – pavasara nogalē un vasarā.

Tomēr ik gadu ievērojami pieaug viesu skaits arī tā saucamajā “nesezonā”, un gada pirmajos trīs mēnešos naktsmītnēs apkalpoto viesu skaits bijis par 23% lielāks nekā 2017.gada pirmajos trīs mēnešos.

Arvien vairāk gan Latvijas, gan ārvalstu viesu izmanto ziemas piedāvājumus spa un kūrorta viesnīcās gada aukstajos mēnešos.

Joprojām lielāko kūrortpilsētas naktsmītnēs apkalpoto viesu īpatsvaru veido viesi no ārvalstīm – 61%, pārējo daļu veido vietējie ceļotāji.

Lielāko ārvalstu tūristu daļu veido viesi no Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Baltkrievijas, Vācijas, Zviedrijas un Ukrainas. Vislielākais noslogojums šajā laika periodā bija kūrorta rehabilitācijas centros, kūrortviesnīcās un viesnīcās.

Kopumā Jūrmalā tūristi uzturējušies vidēji trīs diennaktis.

Šā gada pavasarī un vasaras sākumā (aprīlī, maijā, jūnijā) Jūrmalu par savu atpūtas galamērķi izvēlējušies par 19% vairāk viesu nekā pērn.

Analizējot pilsētas viesu sadalījumu pa valstīm, lielākais pieaugums pavasarī bijis no Ukrainas – viesu skaits no šīs valsts dubultojies.

Ievērojams tūristu skaita pieaugums (+90%) bijis no Polijas, Lietuvas (+43%), Norvēģijas (+35%), Krievijas (+30%).

Par ceturtdaļu vairāk viesu bijis no Izraēlas, Somijas, Baltkrievijas. No Igaunijas Jūrmalu apmeklējuši par 15% vairāk tūristu, no Lielbritānijas – par 14% vairāk.

Jūrmalas pilsētas domes Tūrisma nodaļas vadītāja unta Ušpele atzīmēja, ka joprojām stabils tūrisma plūsmas pieaugums vērojams no Krievijas, Ukrainas, kaimiņvalstīm un Skandināvijas.

Saistītie raksti

Pozitīvi, ka pērn atklātais tiešais avioreiss starp Rīgu un Telavivu turpina audzēt viesu skaitu arī no Izraēlas. Maijā Jūrmalas kūrortviesnīcās tika rīkotas vairākas lielas starptautiskas konferences un korporatīvie pasākumi, kas arī labvēlīgi ietekmējuši tūrismu kūrortpilsētā, atzina Ušpele.

Galerijas nosaukums
LA.lv