Kultūra
Kultūrpolitika

Gaidāma tikšanās ar Dejas balvai nominētajiem baletdejotājiem0


Latvijas Nacionālā baleta solisti Alise Prudāne,  Annija Kopštāle, Jolanta Lubēja un Arturs Sokolovs.
Latvijas Nacionālā baleta solisti Alise Prudāne, Annija Kopštāle, Jolanta Lubēja un Arturs Sokolovs.
Publicitātes foto

25. aprīlī plkst. 19.30 Daugavas stadionā norisināsies ceturtais un noslēdzošais pasākums ciklā “Deja domā. Dejas balvu gaidot”, ko organizē Latvijas Dejas informācijas centrs (LDIC). Cikls sniedz iespēju tuvāk iepazīties ar jaunizveidotā nacionālas nozīmes apbalvojuma – Dejas balvas – nominantiem.

Šoreiz vārds tiks dots māksliniekiem, kas nominēti kategorijās “Klasiskās dejas dejotāja” un “Klasiskās dejas dejotājs” – Latvijas Nacionālā baleta solistiem Annijai Kopštālei, Jolantai Lubējai, Alisei Prudānei un Arturam Sokolovam. Sarunā piedalīsies arī Dejas balvas žūrijas pārstāvji Gunta Bāliņa un Marians Butkevičs. Diskusiju vadīs dejas kritiķe Inta Balode.

Tikšanās dalībnieki spriedīs par dažādiem baleta vidē aktuāliem jautājumiem, tostarp repertuāru – gadu gaitā tas kļūst aizvien plašāks un daudzpusīgāks, baletdejotāji piedalās dažādu žanru izrādēs. Cik nozīmīga pašreiz ir klasika, kā tā mainās un tiek saglabāta? Kas skatītāju interesē šodien, nākot uz baleta izrādi? Tiks diskutēts arī par klasisko dejotāju daudzveidību, stiliem, tēlu, horeogrāfiskajām vēlmēm un ambīcijām nākotnē. Cik patiesi ir mīti, ka baletdejotāja darbs ir pilns ciešanām – gan fizisku traumu, gan horeogrāfu dēļ? Kā Latvijas baleta nākotni ietekmēs vīriešu-solistu trūkums, un kā to novērst?

Nominanti arī dalīsies ar sev īpašiem foto un video materiāliem un sniegs atbildes uz apmeklētāju jautājumiem.
Pasākums ir bez ieejas maksas. Ierobežotā vietu skaita dēļ interesentus lūdz iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu info@dance.lv.

Dejas balva ir Latvijas augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā – baletā, laikmetīgajā dejā, mūsdienu un skatuviskajā tautas dejā. Pirmo reizi to pasniegs šī gada 29. aprīlī par izciliem sasniegumiem 2017. un 2018. gadā.

Dejas cienītāji tiek aicināti arī piedalīties “Dejas balvas 2017–2018” skatītāju balsojumā, ko organizē LSM.lv sadarbībā ar LDIC. Balvas pasniegšanas ceremonijā 29. aprīlī tiks piešķirtas divas skatītāju balvas – lielās un mazās formas dejas izrādēm. Nobalsot par divām labākajām dejas izrādēm un iepazīties ar žūrijas komentāriem par katru darbu iespējams šeit.

LA.lv