Kultūra
Mūzika

Kocēnos atgriežas pasaules koklētāji0

Reiņa Oliņa foto

Šogad jau atkal Kocēnu novads kļūs par pasaules koklētāju tikšanās vietu, jo no 16. līdz 20. jūnijam te jau otro gadu pēc kārtas risināsies “Pasaules koklētāju nometne”, LA.lv uzzināja Kocēnu novada domē.

Pasaules koklētāju nometnes mērķis ir veidot platformu tradicionālās kokles spēles entuziastiem un profesionāļiem, dodot iespēju satikties gan amata meistariem, gan apgūt pašus pamatus spēlēt gribētājiem. Nometne tiek papildināta ar kokļu meistaru rūpīgajiem padomiem, diskusijām par ar nozari saistītajām sfērām, kā arī atgādinājums, ka koklēšana ir arī sava veida dzīves veids un lai labi spēlētu ir jārūpējas arī par fiziskām aktivitātēm un pareizu elpošanu.

Šogad īpašs notikums ir sadarbība arī ar folkloras festivālu “Baltica”, pulcinot nebijušu tradicionālo koklētāju pulku. 18. jūnijā plkst. 17 ir paredzēta “Kokļu saule” pie Neikena dabas koncertzāles, kur ikviens ir aicināts ņemt līdzi savu mazo kokli un veidot kopīgu zīmēju. Bet plkst. 19 sāksies Lielais festivāla koncerts, kuram sekos gan danči, gan sadziedāšanās ugunskura gaismā. Nometnes pasniedzēji būs Ilze Ozola, Zane Sniķere, Edgars Zilberts, Latvīte Cirse un Ilze Selecka.

“Šogad nometne ir ar tematisku ievirzi: ieaijāšanu, iešūpošanu, ielīgošana. Bet līdzsvaram un spēkam paredzēta arī vīru diena, izraugoties attiecīgu repertuāru,” stāsta Kocēnu novada domes pārstāvis Kristers Blūms.

LA.lv