×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
6. maijs, 2018
Drukāt

PSRS psihiatriskais gulags: ikviens, kurš saceļas pret varas pārstāvi, ir psihiski nenormāls (26)

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

No Krievijā atslepenotajiem arhīviem izsprucis kāds padomju laika dokuments, kura nosaukums ir ļoti daiļrunīgs – “Par papildu pasākumiem saistībā ar garīgi neveselu personu iespējami bīstamo rīcību paredzēšanu un novēršanu”.

Neparastais šeit ir nevis medicīniski–klīniskais aspekts, bet gan tas, ka šo dokumentu uzražojis specdienests – PSRS čeka jeb KGB paša pēckara slavenākā čekista Jurija Andropova izpildījumā.

Dokumentā pausts, ka virknē vietu valstī konstatēti nekaunīgi naidīgas formas gadījumi, kurus, kā apliecinājusi izmeklēšana, izraisījušas personas, kas sirgst ar dažāda rakstura psihiskajām slimībām. Turklāt atsevišķiem garīgi slimajiem, kuri pauduši agresīvi murgainas idejas, izdevies savā rīcībā iegūt šaujamieročus, sprāgstvielas, ķīmiski indīgas vielas un to visu izmantot sprādzienu un atentātu sarīkošanai pret kompartijas un padomju iestāžu augstām amatpersonām.

Rietumu specdienesti vervē padomju “psihus”


Lielā čekista Andropova loģika ir vienkārša, sak, jebkurš, kurš saceļas pret varas pārstāvi, ir psihiski nenormāls, jo tikai tāds var pacelt roku pret partijas darbinieku vai valsts ierēdni. Bet – vai psihiski nenormālajam patiešām neizbēgami jābūt tik izvēlīgi agresīvam, proti, tik “psihiski veselīgi” izšķirojot savus iespējamos upurus? Turklāt uzreiz jāpiebilst, ka līdz pat šai dienai (tiesa, izmantojot gan tikai pieejamos dokumentus) nav zināms absolūti neviens fakts par tā laika psihiski neveselu cilvēku reālu uzbrukumu varas pārstāvjiem. Vēl vairāk – to tajā laikā nav darījis arī neviens psihiski pilnībā vesels cilvēks. Tāpēc gluži loģisks šķiet mūsdienu pētnieku jautājums: kas licis Andropovam tik šaušalīgi melot?

Un šajā ziņā nav nozīmes atcerēties kāzusu ar armijas leitnantu Viktoru Iļjinu, kurš 1969. gada 22. janvārī šāva uz garāmbraucošu automašīnu kolonnu, domājot, ka tur brauc Leonīds Brežņevs. Katrā ziņā Iļjins nebija garīgi nevesels, vienkārši viens no tiem, kurš nejutās īpaši sajūsmināts par “sociālisma jaukumiem”, vien tikai ar to atšķirību, ka bija viens no retajiem, kurš bija gatavs ķerties arī pie ieroča. Starp citu, saistībā ar ieročiem: pat medību ieroču iegāde PSRS jau tā bija aplikta ar tik veikliem sarežģījumiem, ka cilvēkiem, kuri bija attiecīgo psihiatrisko iestāžu uzskaitē, to iegādāšanās vispār bija absolūti neiespējama, nerunājot nemaz par viņu iespējām to iegādāties ieroču melnajā tirgū, kura, starp citu, tajā laikā nemaz lāgā nebija.

Tomēr galvenais vēl tikai seko. Tālāk Andropovs vēsta: “Rīcībā esošie dokumenti apliecina, ka pretinieka ideoloģisko diversiju, kas vērstas pret PSRS, aktivizēšanās apstākļos uz šo personu kategoriju sākuši orientēties arī pretinieka specdienesti un dažādas ekstrēmistiskas organizācijas. Inspirējot naidīgas akcijas, tās stājas kontaktos ar personām, kuras sirgst ar psihiskām slimībām, sakūda uz teroristisku aktu, sprādzienu, dedzināšanas veikšanu, kā arī lidmašīnu nolaupīšanu un aizdzīšanu, pretpadomju rakstura dokumentu izgatavošanu un izplatīšanu, dažāda veida “protesta” grupu veidošanu…”

Bet tālāk nožēlā pausts, ka tā vietā, lai visus savus spēkus veltītu CIP un MOSSAD aģentūru tīklu atklāšanai padomju psihiski neveselo cilvēku aprindās, čekisti daudzos valsts drošības iestādes līmeņos šo apdraudējumu nespēj adekvāti novērtēt un necīnās pret “psihiski neveselo personu paustajām agresīvi murgainajām idejām”. Vēl vairāk – izrādās, pat saņemot gluži konkrētus datus, ierindas čekisti uzraudzības un pārbaudes darbu saistībā ar psihiski neveselajām aizdomīgajām personām veicot pavirši, dažkārt pat vispār to nedarot nemaz. Visu šo nelāgo nolūku un psihiski neveselo personu centienu veikt apdraudošas darbības rezultātā attiecīgos noziegumus un to inspirētājus laikus neatklāj. 
Tātad kāds bija tā laika padomju galvenā čekista motīvs? Katrā psihiski neveselajā cilvēkā meklēt un atrast slēptu padomju varas ienaidnieku? Visdrīzāk, tieši tā. Jo laikam jau ne gluži bez pamatojuma Andropovs pavēlēja visiem teritoriālajiem KGB orgāniem “atklāt iespējamos musinātājus, kas provocē psihiski neveselos veikt teroristiskas un citas ekstrēmistiska rakstura darbības”. Būtībā tas ir tas pats, kas izvērst aģentūras darbību psihiski neveselo cilvēku “aprindās”…

Priekšnosacījumi neapmierināto vajāšanai
Kādam nolūkam KGB pēkšņi bija vajadzīga visaptveroša vajājošā psihiatrija? Mūsdienu pētnieki pauž, ka Andropovs patiesībā jau sen bijis norūpējies par savā ziņā pilnvērtīga psihiatriskā gulaga izveidošanas ideju. Neskatoties uz visiem “attīstīta sociālisma” sasniegumiem un padomju galvenā specdienesta pūliņiem, padomju varas pretinieku skaits nekādi negribēja sarukt, savukārt pārlieku uzcītīga ieslodzījuma vietu piepildīšana ar sodītajiem par citādāku domāšanu aizvien noslēdzās ar skandāliem starptautiskā līmenī un PSRS noturēšanu izraidītās avs statusā. Savukārt vajājošā psihiatrija piešķīra iespēju itin viegli apiet nogurdinošo likumīgas tiesu izmeklēšanas imitēšanas procesu. Ja jau pret padomju varu var uzstāties tikai nenormālais, un tā kā šāds nenormālais tādējādi ir bīstams padomju varai, tas nozīmē tikai to, ka šāds garīgi neveselais ir ne tikai mediķu, bet arī valsts drošības iestāžu rūpju objekts. Un ir taču patiešām ērti faktiski ikvienu, kurš nav apmierināts ar padomju jaukumiem, pasludināt par nenormālu un attiecīgi iespundēt klīnikā, vai ne?

Protams, čekisti tā izrīkojās ar nevēlamiem cilvēkiem ne tikai pirms Andropova rīkojuma, bet vispār jau krietni vien pirms viņa parādīšanās KGB galvenās mītnes gaiteņos. Taču katrā ziņā tieši viņa laikā šī ideja iemantoja īpaši lielu vērienu.

Gluži kardinālu pavērsienu vispār visa vajājošā politika piedzīvoja 60. un 70. gadu mijā. Pētnieki pauž, ka par to liecina, piemēram, Andropova inspirēta Krasnodaras novada KGB nodaļas priekšnieka ziņojums “par novadā esošo lielo skaitu psihiski neveselo, kas iznēsā teroristiskus un citus sabiedriski bīstamus nolūkus”. Šo ziņojumu pat izskatīja 1970. gada 22. janvāra PSKP CK Politbiroja sēdē, saistībā ar to pieņemot speciālu lēmumu.

Šajā ziņojumā Andropova čekisti Kremļa večukus biedēja ar to, ka pēdējo gadu laikā drošībnieku redzeslokā nokļuvušas 180 psihiski nelīdzsvarotas personas, no kurām daudzas izteikušas teroristiskus draudus un gatavību nogalināt partijas un padomju orgānu aktīvistus.
Interesanta ir arī faktu sadaļa. Piemēram, kādi G. Mikovs un G. Bičkovs pauduši ļaunus pretpadomju izteikumus 
un draudus saistībā ar konkrētiem partijas un valdības vadītājiem. S. Soins paudis murgainu nolūku apmeklēt Maskavā Ļeņina mauzoleju un ar kinokameras palīdzību atdzīvināt mirušo proletariāta vadoni, lai tūlīt pat viņu atkal nogalinātu. O. Vatincevs savukārt jau paspējis “aizlavīties” līdz mauzolejam un veicis tur kādu “nekaunīgu un cinisku aktu” (bez precizējuma). Tostarp, kā minējis attiecīgā ziņojuma autors, daudzi psihiski neveselie gatavojas masveidā aizbēgt no PSRS. Kāds P. Skriļevs pat pamanījies nolaupīt lidmašīnu An–2 un aizlidot ar to Turcijas virzienā, kur virs neitrālajiem ūdeņiem to notriekuši pretgaisa aizsardzības spēki. Savukārt N. Korotčenko no Kropotkinas pilsētas militārā dienesta iesaukuma punkta aizbēdzis uz Novorosijsku, kur centies iekļūt itāļu kuģī. Bet V. Pavlovs 1968. gada vasarā bija sagatavojies nodot dzimteni laiviņā ar piekaramo motoru, Soču tuvumā grasoties doties pāri jūrai uz Turciju…

Bet tas vēl nav gluži viss no padomju cilvēku “masveida psihisko nelīdzsvarotību” apliecinošo faktu klāsta. Izrādās, daudzi psihiski nelīdzsvarotie mēģinājuši dibināt dažādas jaunas partijas un citas organizācijas, sagatavojot statūtu projektus, programmas un pat likumprojektus. Piemēram, N. Šeiņins izplatot murgaino ideju par organizācijas izveidošanu ar šādu nosaukumu – “PSKP CK Politbiroja un vietējo partijas organizāciju darbības kontroles padome”. Sak, skaidra lieta – ideju par varas kontroli var izteikt tikai psihiski nelīdzsvarota persona, kā gan citādi!
Nu un pats galvenais ir attiecīgā ziņojuma beigās. Sak, tā un tā, citas izejas nav – tomēr vajadzētu tā kā atbalstīt biedra Andropova jau sen pausto ideju par būtībā specializēta psihiatriskā gulaga izveidošanu Lubjankas tiešā uzraudzībā. Un kompartijas vadība to apstiprināja. Atbilstoši pētnieku aprēķiniem pēc šā lēmuma PSRS psihiatriskajās slimnīcās ievietoja vismaz trešo daļu tajā laikā par politiskajiem ieslodzītajiem atzītos cilvēkus. No konkrētu skaitļu minēšanas gan pētnieki vēl atturas, bet ir skaidrs, ka runa nav tikai par dažiem desmitiem vai pat dažiem simtiem cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. cik aktuāli latvijā mūsdienās!

 2. Ludz piedodiet ka mans koments tik atkartots 7 reizes! Nezzin kapec!

 3. Cik lab ka Latvija ir briva un atbrivot no tadam briesmam. Atbrivot no valdibu kas kontrolej pilsonus un turej vinus aiz dzelzu vartiem, spiegoj uz viniem un vinus ielik “slimnica” ka “psihiatristi pacienti” ja vini uzcel balsu pret valstu netaisnibu. Visiem latvieshiem pasaule ir jacien to ko latvieshi ir pardzivojush, tureties kopa un atbalstit viens otru un darit vis lai turpinat uz labo celu un parnakt to tumsu kas meginaj parspet Latviju. Cik darg taa briviba ir bijus. Turesim vinu ciet. Un turpinasimies uzzinat un saprast to tumso okupacijas pagatne. Cinisimies kopa pret netaisnibu. Vislabako ko var iesakt pec tadu tragediju ir palikt stiprak un labak. Gruti teikt kaa to panak bet ja vissi kopa strada,
  varam to panakt. Parnakt to pagatne un panakt stiprak un labak Latvija.

 4. Cik lab ka Latvija ir briva un atbrivot no tadam briesmam. Atbrivot no valdibu kas kontrolej pilsonus un turej vinus aiz dzelzu vartiem, spiegoj uz viniem un vinus ielik “slimnica” ka “psihiatristi pacienti” ja vini uzcel balsu pret valstu netaisnibu. Visiem latvieshiem pasaule ir jacien to ko latvieshi ir pardzivojush, tureties kopa un atbalstit viens otru un darit vis lai turpinat uz labo celu un parnakt to tumsu kas meginaj parspet Latviju. Cik darg taa briviba ir bijus. Turesim vinu ciet. Un turpinasimies uzzinat un saprast to tumso okupacijas pagatne. Cinisimies kopa pret netaisnibu. Vislabako ko var iesakt pec tadu tragediju ir palikt stiprak un labak. Gruti teikt kaa to panak bet ja vissi kopa strada,
  varam to panakt. Parnakt to pagatne un panakt stiprak un labak Latvija.

  • Nekas pagaidām nav mainījies pēc 28 gadiem,tikai kažoks ir apgriezsts uz otru pusi.
   Kura iestāde vai cilvēku grupējumi kaut ko dara? Pat čekas maisi turpina snaust.

 5. Cik lab ka Latvija ir briva un atbrivot no tadam briesmam. Atbrivot no valdibu kas kontrolej pilsonus un turej vinus aiz dzelzu vartiem, spiegoj uz viniem un vinus ielik “slimnica” ka “psihiatristi pacienti” ja vini uzcel balsu pret valstu netaisnibu. Visiem latvieshiem pasaule ir jacien to ko latvieshi ir pardzivojush, tureties kopa un atbalstit viens otru un darit vis lai turpinat uz labo celu un parnakt to tumsu kas meginaj parspet Latviju. Cik darg taa briviba ir bijus. Turesim vinu ciet. Un turpinasimies uzzinat un saprast to tumso okupacijas pagatne. Cinisimies kopa pret netaisnibu. Vislabako ko var iesakt pec tadu tragediju ir palikt stiprak un labak. Gruti teikt kaa to panak bet ja vissi kopa strada,
  varam to panakt. Parnakt to pagatne un panakt stiprak un labak Latvija.

 6. Cik lab ka Latvija ir briva un atbrivot no tadam briesmam. Atbrivot no valdibu kas kontrolej pilsonus un turej vinus aiz dzelzu vartiem, spiegoj uz viniem un vinus ielik “slimnica” ka “psihiatristi pacienti” ja vini uzcel balsu pret valstu netaisnibu. Visiem latvieshiem pasaule ir jacien to ko latvieshi ir pardzivojush, tureties kopa un atbalstit viens otru un darit vis lai turpinat uz labo celu un parnakt to tumsu kas meginaj parspet Latviju. Cik darg taa briviba ir bijus. Turesim vinu ciet. Un turpinasimies uzzinat un saprast to tumso okupacijas pagatne. Cinisimies kopa pret netaisnibu. Vislabako ko var iesakt pec tadu tragediju ir palikt stiprak un labak. Gruti teikt kaa to panak bet ja vissi kopa strada,
  varam to panakt. Parnakt to pagatne un panakt stiprak un labak Latvija.

 7. Cik lab ka Latvija ir briva un atbrivot no tadam briesmam. Atbrivot no valdibu kas kontrolej pilsonus un turej vinus aiz dzelzu vartiem, spiegoj uz viniem un vinus ielik “slimnica” ka “psihiatristi pacienti” ja vini uzcel balsu pret valstu netaisnibu. Visiem latvieshiem pasaule ir jacien to ko latvieshi ir pardzivojush, tureties kopa un atbalstit viens otru un darit vis lai turpinat uz labo celu un parnakt to tumsu kas meginaj parspet Latviju. Cik darg taa briviba ir bijus. Turesim vinu ciet. Un turpinasimies uzzinat un saprast to tumso okupacijas pagatne. Cinisimies kopa pret netaisnibu. Vislabako ko var iesakt pec tadu tragediju ir palikt stiprak un labak. Gruti teikt kaa to panak bet ja vissi kopa strada,
  varam to panakt. Parnakt to pagatne un panakt stiprak un labak Latvija.

 8. Cik lab ka Latvija ir briva un atbrivot no tadam briesmam. Atbrivot no valdibu kas kontrolej pilsonus un turej vinus aiz dzelzu vartiem, spiegoj uz viniem un vinus ielik “slimnica” ka “psihiatristi pacienti” ja vini uzcel balsu pret valstu netaisnibu. Visiem latvieshiem pasaule ir jacien to ko latvieshi ir pardzivojush, tureties kopa un atbalstit viens otru un darit vis lai turpinat uz labo celu un parnakt to tumsu kas meginaj parspet Latviju. Cik darg taa briviba ir bijus. Turesim vinu ciet. Un turpinasimies uzzinat un saprast to tumso okupacijas pagatne. Cinisimies kopa pret netaisnibu. Vislabako ko var iesakt pec tadu tragediju ir palikt stiprak un labak. Gruti teikt kaa to panak bet ja vissi kopa strada,
  varam to panakt. Parnakt to pagatne un panakt stiprak un labak Latvija.

 9. Cik lab ka Latvija ir briva un atbrivot no tadam briesmam. Atbrivot no valdibu kas kontrolej pilsonus un turej vinus aiz dzelzu vartiem, spiegoj uz viniem un vinus ielik “slimnica” ka “psihiatristi pacienti” ja vini uzcel balsu pret valstu netaisnibu. Visiem latvieshiem pasaule ir jacien to ko latvieshi ir pardzivojush, tureties kopa un atbalstit viens otru un darit vis lai turpinat uz labo celu un parnakt to tumsu kas meginaj parspet Latviju. Cik darg taa briviba ir bijus. Turesim vinu ciet. Un turpinasimies uzzinat un saprast to tumso okupacijas pagatne. Cinisimies kopa pret netaisnibu. Vislabako ko var iesakt pec tadu tragediju ir palikt stiprak un labak. Gruti teikt kaa to panak bet ja vissi kopa strada,
  varam to panakt. Parnakt to pagatne un panakt stiprak un labak Latvija.

 10. Kas tā par varu, kur visi redz patiesību, bet lielu sajūsmu pat Īvāns neizrāda:”..Tomēr ir pavisam bēdīgi, redzot, ka pat vairākas frakcijas Saeimā strādā tikai kā balsojamā mašīna. Neredz personības. Neredz cilvēkus, kuri domātu. Tikai pelēku masu, ko rausta Austrumu spēki vai vietējie oligarhi. ” Brīvība nozīmē, ka ir jācīnās! Saruna ar Daini Īvānu (LA, 03.05.2018.)

 11. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Cilvēki, kuri saceļas pret varu patiešām arī ir “psihiski nenormāli”. Jautājums – kas tā par varu, ja tikai psihiski nenormālie spēj uzdrošināties, pārvarēt bailes un runāt patiesību?

 12. Irlielāmērāticams Atbildēt

  ka nav gudri akcentēt tādas pretinieka (ienaidnieka) īpašības, kas piemīt katram pašam. Reiz, kad visi CCCP laikus pieredzējušie būs apmiruši un mūsdienu “vēstures mācīšanas” metodika būs devusi savus augļus – tad varēs. Pagaidām – vairieties no iespējas cilvēkam parastajam likt saskatīt līdzības starp situāciju “toreiz”un “tagad”.

  • Vai ir kas būtiski mainījies? Atbildēt

   Un kas tad ir tagad un šeit? Citādi domājošie var kaut kādi izpausties? Domājams, ka tā pat cilvēkiem, kas runā lietas kā ir, tiek piedraudēts vai tiek veikts CITĀDS ietekmēšanas veids. Šobrīd paslēpties no atbildības par izdarīto kaitniecību var tie, kam lielākas materiālas iespējas savam neaizskaramajam Uzblīdušā Ego priekšā pielikt arodu un citas saistošas lietas, ar ko Uzblīdušais Ego ir saskarsmē.

 13. sliktā ziņa ir tā, ka iekārtas un sistēmas mainās, bet cilvēku apziņa un būtība nē. Arī tagad gadās izlasīt komentāros draudus ar DP!! Cik tas cilvēcinš ir adekvāts un ko tāds spēj, mēs nezinām, bet tāds pie reālas iespējas…….. lai dieviņš nogrābstās.

 14. Trakiem pieder pasaule Atbildēt

  Visi ir “trakie”, kuri protetē pret valdību, pret varu, pret diktatūru. Visas varas ir diktatūra, viena par otru viltīgāka.

  Cilvēki varai , Mārim Kučinskim, ministriem atgādina, izskaidro, ka viņi virza uz Saeimu totalitāras varas aktu – likumprojektu par garīgu, morālu un nepasludināti fizisku atseviškas kategorijas cilvēku izncināšanu (nē, nē, viņuspsihenē neliek par to, nešauj, cietuma neliek, bet apliek ar maksas nastu, ka jāmeklē vietā pie aukliņas, pie miskastēm, uz kapiem vai bēgt projām no valsts vai … cietumā – paši ies bojā) – tas ir likumprojekts par “Dzīvojamo telpu īri”.

  Uz brīvlīgumiem tas neattieksies un neko negrozīs, izņemot radīs “prieku” bankām un baltajiem baroniem – ipašumu uzpircējiem – viņi ar šo likumprojektu iekrīt paši tajā bedrē, kuru rok. Kādā veidā, to var iedomāties un manīt un manīs, ja tas likums būs spēkā.

  Denacionalizētie, kuriem nav “MABAGA” statusa, ja tev ir alga, pensija virs ši nabaga statusā – TAISIETIES KĀ PAZŪD no mājas – projām no valsts, projām no murga, ko Māris Kučinskis un Co jums gatavo.

  Viņi reitiingus nopirks un rudenī , redzot, ka viņus “atbalsta’vēlētāji, nabgi, jūs balsosiet par viņiem atkal un lādēsieties – atkal ievēlēti tie paši “blēži”.
  Tauta runā, bet valdība rulle, runas pie pakaļas:
  Klausies un skaties: youtube.com

  MK 3.maija MK sēdē runāja:
  Gorba – 10,28 min.
  Dūviņa – 13.00
  Murina – 19,28
  Kvasnevskis – 22,22
  Reģina – 25,45
  Kazimirs Šļakota – Bankas

 15. ha ha varētu padomāt ka tagad ir labāk 😂😂😂

 16. Tā ir tēma par kuru Latvijā nerunā,arī pie mums noteikti bija ārsti psihiatri,kuri sadarbojās ar VDK un viņu uzdevumā sazāļoja citādi domājošos.Šādi cilvēki tika ar varu ielikti psihiatriskajās slimnīcās,droši vien,ka galvenokārt tikai Rīgā un ārstam tika dots uzdevums šos pacientus izārstēt.Bija zāles,kuras padara cilvēku par bezsmadzeņu radījumu,atmiņa klibo,cilvēks kļūst pasīvs un miegains.Diez vai šo ārstu vārdi būs atrodami čekas maisos,bet noteikti kāds no viņiem joprojām strādā savā profesijā un ir kolēģi,kuri nojauš par kuriem iet runa,bet ņemot vērā,ka Latvija ir maziņa un visi šie ārsti ir kolēģi un taustāmu pierādījumu tam nav,tad visi klusē.Vienīgie,kas varētu kaut ko pastāstīt ir šādi bijušie pacienti,ja viņi vēl ir mūsu vidū un viņu smadzenes nav sagrautas,bet arī tad pierādījumu nebūs.

  • Būtu labi zināt, ka visi ārsti CCCP bija pakļauti militārajam dienestam. Slimnīcas galvenais ārsts parasti bija medicīniskā dienesta pulkvedis. Vai jūs varat pieļaut, ka viņš varēja atteikt VDK prasībām? Un neesiet naivi – tādu disidentu, kuri būtu absolūti normāli un ielikti psihenē par saviem uzskatiem, tādu Latvijā nav bijis.

   • Cilvēku dzīves un notikumi Atbildēt

    Nu vai zin. Mūsdienu cilvēks ir spējīgs pats pielikt pūles, lai izzinātu slimības cēloņus un sapratis, ka ārsta rokās tas ir tikai līdzeklis, lai ārsts lieku gramu tauku varētu pielikt pie savas miesas ar manipulējamā palīdzību un manipulējamais lieliski saprazdams sliktos nodomus iebilst. Ko tad dara ārsti vairums gadījumos ar tādu – rāda taciņu uz balto halātu māju. Un protams otrie – psihiatri neatteiksies no tā ko pirmais – aroda ārsts tam piespēlē. Šāds psiholoģiskais presings ilgstoša laika periodā cilvēku iedzen psihiatra kabinetā vai arī aroda ārsts šādi rīkojoties gaida, kad iekšējās kaites uzplauks un varēs no tā cilvēka pats izspiest pēdējo, kas tajā palicis. To ka ārsti kļūdas, kā arī nespēj redzēt, atrast īsto kaiti par to ir visai maz informācijas. Kā ar netaisniem ārstiem cīnīties – kur pieejama šī informācija priekš plašās auditorijas? Nepieskaramie partizāņi? Tā, ka nevajag ar to – bez vajadzības likt cilvēku psihiatriskajā slimnīcā bez disidentiem, …. . …. . Noslēgumā – lielajā video vietnē var skatīt filmu – neprātīgias mārketings.

 17. Kāpēc ASV katru nedēļu ziņo par kādu masu šaušanu (mass shooting), bet šaujamo var iegādāties bez īpašām atļaujām? Ja vairs normālo no nenormālā nevar atšķirt, tad nelīdzēs ne VDK, ne Gulag, ne Andropovs, ne trumpisti. Ar PSRS var baidēt tikai tos, kas nav amerikanizācijas labumus nobaudījuši.

 18. … pat medību ieroču iegāde PSRS jau tā bija aplikta ar tik veikliem sarežģījumiem..
  Un šodien visu mīlētajā EU ir citādi??? Un ko šodien dara ar tiem,kuri nav apmierināti ar valdības lēmumiem un darbībām…? Vai tad viņus ceļ cieņā un godā? Ok,psihenē varbūt arī nebāž,bet vienalga ar šādām personām tiek “strādāts”.

 19. 80.tajos gados psihiatriskais terors pret citādi domājošiem tika izvērsts visā pilnībā. Ceru, ka beidzot arī par to sāks rakstīt atklāti. “Nelaimes gadījumi”, “pašnāvības” un ārstēšanās psihiatriskajās slimnīcās bija galvenais rezultāts čekas sekmīgai darbībai.

  • Iesakat man, kas jādara ,lai atbrīvotos no 80 gados čeķistu iešautā čipa,kas signalizē par manu pastāvīgu atrašanās vietu /tagad pietiek ar telefonu/.Izradās ,ka 1978.g. dzērienam tika pievienotas narkotikas. Ar augstu temp. un kļūdainu diagnozi,ārstējos infekcijas slimnīcā spec. boksā. Pateicoties labiem cilvēkiem izdzīvoju.Nesen uzzināju, ka man jau 39 gadus ir piekārta narkomānes birka.Atrodos pastāvīgā policijas uzraudzībā/terorizēšanā.Kur man jāgriežās, ģenerālprokuratūrā vai citur, lai atbrīvotos no čēkistu laikos noteiktās uzraudzības/ 1991.sarakstā tādi bij apm.500 civēki/.T28304940
   uzraudzības.Mans tel.

Draugiem Facebook Twitter Google+