×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. marts, 2015
Drukāt

Brīvdienās Alūksnes novadā ugunsgrēkā cietis viens cilvēks

Foto-LETAFoto-LETA

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 28.marta līdz 30.marta Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 88 izsaukumus – dzēsti 48 ugunsgrēki, tostarp 16 kūlas ugunsgrēki, veikti 23 glābšanas darbi un saņemti 14 maldinājumi. Brīvdienās ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, informē VUGD.

Sestdien vairākās vietās Latvijā nodega vai ugunsgrēkā tika stipri bojātas trīs pirtis – Rugāju novada Rugāju pagastā nodega pirts 30m2 platībā, Daugavpils novada Maļinovas pagastā dega pirts 12m2 platībā, savukārt Rijas ielā Rīgā dega divstāvu pirts pirmā stāva griesti.

Ugunsdzēsēji glābēji sestdien saņēma izsaukumu uz Apkašgrāvja ielu Rīgā, kur kāda ģimene bija apmaldījās mežā. Trīs pieaugušie un divi bērni izsauca ugunsdzēsējus glābējus, jo pašu spēkiem nevarēja izkļūt ārā no meža. Izmantojot skaņas signālu, ugunsdzēsēji glābēji ģimenei norādīja izeju no meža un ģimene veiksmīgi nokļuva līdz savai automašīnai.

Svētdien plkst. 23:43 VUGD saņēma izsaukumu uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī bija piededzis ēdiens un tas radīja piedūmojumu ne tikai dzīvoklī, bet arī kāpņu telpā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņi bija jau izslēguši plīti un centušies izvēdināt piedūmojumu. Kopumā ugunsgrēks dega 0,5m2 platībā un cietušais dzīvokļa saimnieks tika hospitalizēts.
VUGD atgādina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un bez pieskatīšanas neatstāt, piemēram, ēdienu uz plīts, jo vairāk nekā pusi no mājokļu ugunsgrēkiem izraisa ēdienu gatavošana.

Aizvadītajās brīvdienās Kaugurciema ielā Jūrmalā un Rēzeknes novada Kaunatas pagastā nodega saimniecības ēkas 60 un 50m2 platībā. Citviet Latvijā dega laivu garāža, pārvietojamais dzīvojamais vagoniņš, elektriskais sadales skapis, pārvietojamais celtniecības vagons, elektriskais stabs, trīs vieglās automašīnas un četrās dzīvojamās mājās dūmvados dega sodrēji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+