×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. marts, 2014
Drukāt

Brīvdienās Austrumu slimnīcā nonācis rekordliels legālo narkotiku upuru skaits (8)

Foto: LETAFoto: LETA

Psihotropie augu maisījumi tā dēvētās "legālās narkotikas".

Aizvadītajās brīvdienās Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā (NMPUK) ievests rekordliels tā saukto legālo narkotiku upuru skaits, liecina slimnīcas informācija.

19 pārsvarā gados jauni cilvēki, kuri bija lietojuši apreibinošās vielas, ievesti ar halucinācijām, neadekvātu un nekontrolējamu uzvedību, paaugstinātu nervozitāti, agresivitāti un citām izpausmēm.

Kā norāda NMPUK vadītājs Pēteris Tomiņš, piektdien un sestdien 35% no visiem klīnikā ievestajiem pacientiem konstatēta kādu apreibinošo vielu klātbūtne – gan alkohola, gan narkotiku.

“Varu tikai minēt, bet iespējams, ka tik daudzi apreibinošos augu maisījumus lietojušie pēc palīdzības vērsās baiļu vadīti, jo ar vien skaļāk izskan informācija par to, ka šāda vieglprātīga izklaide var būt nāvējoša,” klāsta Tomiņš.

NMPUK ir lielākais neatliekamās palīdzības sniedzējs valstī – ik dienu klīnikā pēc palīdzības vēršas no 140 līdz 260 pacientu. Šī ir vienīgā vieta Latvijā, kur nepieciešamā palīdzība tiks sniegta mikroķirurģijas un toksikoloģijas pacientiem un pacientiem ar politraumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. labak zali pipetu,no taas vel neviens nau nomiris

  2. Es pats dažas reizes biju uzpīpējis un tas bija vēl tad kad viņas tiko sāka parādīties. 1 reize no tām bija pilnīgā pakaļā likās kad viss tiešām nomiršu, bet par laimi izdzīvoju, pēc tās reizes nezinu kapēc vēlreiz ievilku dūmu un tad arī varteikt tas pats, tikai daudz ātrāk atlaida, vairs nekad neko tik stūlbu nedarīšu!

  3. no nelegalajam mirst ,no legalajam kaifo un uzlabo labsajutu ,alhohols un kancoreganas cigaretes ir atlautas, cilveku skaits ir parak liels uz planetas .Zeltamiljards panaks savu.

  4. priecē statistika!!!Muļku zemē muļķu netrūkst!!!

  5. Kāpēc par cilvēku pazudināšanu ar iepriekšējo nodomu neviens netiek sodīts?

  6. Ko Straujuma – liks parlamentam aizliegt? Laikam nē – kur jumts barosies?

    • Asolūto “brīvību” un “neatkarību” neaizliegsi – nav vairs baisi briesmīgais okupācijas režīms, kas neļāva ne brīvi tirgot, ne neatkarīgi lietot! Saules mūžu 4.maija režīmam!!

Draugiem Facebook Twitter Google+