×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
3. janvāris, 2012
Drukāt

Brīvdienas beigušās, sacensību trases Vācijā jau gaida

Mūsu sportisti pēc Ziemassvētku brīvdienām šonedēļ trīs Vācijas trasēs turpinās Pasaules kausa (PK) izcīņas sezonu kamaniņu sportā, biatlonā, skeletonā un bobslejā.

 

Pirmie pie teikšanas tiks kamaniņu braucēji ceturtdien un piektdien Kēnigszē trasē. Latviju tur pārstāvēs Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Elīza Tīruma, kā arī divas ekipāžas – Andrejs Bērze un Uldis Logins, Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuri šoziem PK izcīņā startēs pirmo reizi. Vispirms gan visiem septiņiem jākvalificējas sacensībām Nāciju kausa braucienā.

Kur mūsu līderi? Olimpiskie vicečempioni Andris un Juris Šici darbojas saudzējošā režīmā, lai Juris pilnīgi atveseļotos pēc vasarā pārciestās autokatastrofas. Maija Tīruma jau pirms sezonas sākuma iedzīvojās slimībā, kuras diagnoze jo­projām neesot noteikta, tomēr cer atgriezties trasē jau janvāra vidū. Turpretī olimpiskās bronzas laureāts Mārtiņš Rubenis kamanās sēdīšoties tikai pasaules čempionātā februārī, jo šomēnes viņam galvenais ir palīdzēt puišiem un meitenēm, kuri janvāra otrajā pusē startēs pirmajās jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs Austrijā.

 

Tikai viena meitene

Biatlonā PK sezona atsāksies jau rīt Oberhofā, taču mūsējiem būs brīvdiena. Tajā notiks sieviešu komandu sacensības stafetē, bet no latvietēm tiesības piedalīties PK sacensībās pagaidām ir vienīgi Baibai Bendikai. Žannai Juškānei un Anetei Bricei par tām vajadzēs cīnīties Starptautiskās biatlona federācijas (IBU) kausa sacensībās, kuru nākamais posms būs nedēļas beigās Forni Avoltri (Itālija), turklāt pilns kvartets nesanāktu tik un tā. Toties ceturtdien vīru stafetē izlases galvenajam trenerim Intaram Berkulim būs iespējas izvēlēties, kuru likt komandā un kuru pietaupīt, jo PK kvalifikācija ir sešiem – Andrejam Rastorgujevam, Edgaram Piksonam, Artūram Koļesņikovam, Rolandam Pužulim, Tomam Praulītim un Jānim Bērziņam. Varbūt palīgā atkal nāks arī izlases veterāns Ilmārs Bricis. Piektdien Oberhofā būs sprints dāmām, sestdien – kungiem, svētdien – sacensības ar kopējo startu.

Punktus PK kopvērtējumam šoziem ieguvis vienīgi Rastorgujevs (22) un ieņem 58. vietu. Pērn priecīgi pārsteidza arī Piksons, izcīnot astoto vietu pasaules čempionātā, taču nu viņam radušās problēmas ar slēpēm – nespējot izvēlēties īsto pāri. Šogad pasaules čempionāts no 29. februāra līdz 11. martam Rūpoldingā (Vācija) biatlonistiem būs īpaši svarīgs, jo sekmes tajā dos viņu valstīm pirmos kvalifikācijas punktus 2014. gada ziemas olimpiskajās spēlēs Sočos.

 

Martins jūtas moži

Nedēļas pēdējās trīs dienas būs atvēlētas skeletona braucējiem un bobslejistiem, kuri Altenbergas trasē cīnīsies ne tikai par punktiem PK ceturtajā posmā, bet arī par medaļām Eiropas čempionātā. Pērnziem Eiropas čempiona titulu ieguva Martins Dukurs un šosezon ar 675 punktiem atkal ir līderis PK kopvērtējumā. Aiz viņa – krievs Aleksandrs Tretjakovs (610), vācietis Franks Rommels (586) un Martina vecākais brālis Tomass Dukurs (578).

Ziemassvētku priekšvakarā Martins jau otro gadu pēc kārtas tika atzīts par Latvijā labāko un populārāko sportistu, bet viņa tēvs Dainis Dukurs – par labāko treneri. Svētkus Dukuri sagaidīja savās mājās Siguldā, bet Jauno gadu – Vācijā, jo pirmie treniņi Altenbergā sākās jau vakar.

“Priecājamies, ka vismaz neilgu laiku izdevās padzīvot mājās, kurās vienmēr patīkami atgriezties,” Martins Dukurs stāsta ziņu aģentūrai BNS. “Salīdzinājumā ar iepriekšējām nedēļām esmu dzīvespriecīgāks un uz Altenbergu devos možāks nekā uz sezonas pirmajām trim sacensībām.”

Dukuri nekādas lielās izpriecas nav atļāvušies arī svētku laikā. Trenējās Siguldas trasē un starta estakādē, lai nezaudētu formu, turpināja pilnveidot savas skeletona kamanas. “Esam pusceļā uz sešām jaunām slieču sagatavēm. Darbam jābūt pabeigtam un sliecēm pārbaudītām jau līdz janvāra beigām, kad dosimies uz sezonas pēdējo trīs sacensību tūri Kanādā un ASV. Pirms sezonas ievada tūres Eiropas trasēs mums kaut kā neveiksmīgi sabojājās pieci slieču pāri, un tad bijām spiesti ar novēlošanos gatavot citus. Taču labāk vēlu nekā nekad. Līdz pasaules čempionātam jāmēģina visu sagatavot pilnīgā kārtībā.” Pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā no 17. līdz 26. februārim notiks Leikplesidā.

Taču Eiropas čempionātu Altenbergas trasē skeletona braucēji sāks un beigs jau šonedēļ piektdienas rīta pusē. “Šī trase ir grūta ne tikai bobslejistiem, bet arī skeletonistiem. Turklāt starp mūsu konkurentiem būs trīs vācieši, kuri ļoti labi prot izmantot savas mājas trases priekšrocības. Pirms sezonas bijām aizbraukuši tur patrenēties. Toreiz trase man patika, arī skeletons skrēja labi. Tagad viss paša rokās.”

Bobsleja divnieki Altenbergā startēs sestdien, četrinieki – svētdien. Vairāk informācijas atradīsiet “LA” iepriekšējā lappusē, kurā intervēts Oskars Melbārdis.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+