×
Mobilā versija
+11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. septembris, 2015
Drukāt

Brīvdienās bērni varēs darboties Zinātkāres klubā. Šonedēļ – par ceļojumu kosmosā

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Lai veicinātu bērnu interesi par eksaktajām zinātnēm un iedvesmotu tās apgūt padziļināti, šajā nedēļas nogalē, 26. un 27.septembrī, tirdzniecības centrā Domina Shopping tiks uzsākta jauna pasākumu sērijas “KIDDING Zinātkāres klubs” sezona. Šogad īpašs uzsvars tiks likts uz zinātnes apgūšanu ar jaunām formām un interaktīvām aktivitātēm, jo, kā rāda ekspress aptaujas1, rezultāti katrs otrais bērns sapņo savu nākotnes profesiju saistīt ar dabas zinātnēm un IT.

Šajās brīvdienās KIDDING dienu galvenā tēma būs “Ceļojums kosmosā” un tās notiks no plkst. 12:00 līdz 17:00 tirdzniecības centra lielajā laukumā pie restorāna “Vairāk Saules”. Kā īpašais viesis sestdienas, 26.septembra, pasākumā piedalīsies Pauls Irbins – pirmais latvietis, kurš kļuva par kandidātu dzīvei uz Marsa. Viņš jaunajiem zinātkāriem pastāstīs par Marsu un 3D ceļojumu kosmosā.

Abu KIDDING dienu laikā gan mazie, gan lielie tirdzniecības centra apmeklētāji tiks aicināti iesaistīties dažādās ar astronomiju saistītās darbnīcās, eksperimentos un izglītojoši-izklaidējošās spēlēs. Darbnīcā “Teleskops” jaunie zinātkāri varēs ne tikai paši uzbūvēt teleskopu, bet arī uzzināt interesantus faktus par slaveniem astronomijas zinātniekiem – Galileo Galileju un Johannesu Kepleru. Darbnīcā “Planētu gravitācija” papildu eksperimentiem ar pievilkšanās spēku bērni varēs bildēties arī Saules sistēmas foto-stūrī. Bet darbnīcā “Izpētes zonde uz Merkūra” no parastas vistas olas un citiem palīgmateriāliem būs iespējams izveidot zondes nosēšanās kapsulu.

Gan mazo, gan lielo zinātkāru uzmanību piesaistīs arī pasākuma lielākā darbnīca “Ceļojums uz Neptūnu”. Tajā bērni kopā ar pasākuma tēlu vārdā Kiddings varēs sagatavot ēdiena rezerves kosmonautiem un pārbaudīt raķešu dzinējus. Īpaši interesanti būs uzzināt, kā tad tas būtu atrasties uz Neptūna, uz kura temperatūra ir ievērojami zemāka nekā Antarktīdā. Vienlaikus pasākuma dalībnieki uzzinās, kas notiktu, ja uz Neptūna tiktu izlieta krasta tēja vai, ja kāds uz tā atstātu brokastu pārslas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+