×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
24. jūnijs, 2018
Drukāt

Dabas vērotājs pēc liepziediem prognozē turpmāko: vai būs sēnes? (11)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Dabas vērotājs Vilis Bukšs liepu ziedēšanas laikā atgādinājis vairākus latviešu ticējumus, kas vēsta par turpmāko laiku.

Ja liepu zieds karsts un sauss – sagaidāms silts un pērkoņains augusts.

Ja liepziedā līst – būs silts un slapjš rudens.

Ja laikā, kad liepas zied zibeņo un pērkons rūc – būs labs sēņu gads.

Liepas ziedu tēju dzer, kad krūtis sāp.

Vienlaikus viņš neslēpj, ka šogad viņš novēro agrāko liepziedu ziedēšanu savu 43 gadu vērojumu laikā. “Pirms gada, 2017. gada vasarā, austrumu pierobežā liepas sāka ziedēt tikai 18. jūlijā un tas manu novērojumu laikā bija vēlākais liepzieda sākums. Starp agrāko šogad un vēlāko liepzieda sākumu pirms gada, 27 dienas jeb vesels mēnesis. Es tādu liepzieda sākuma novirzi uz vienu vai otru pusi neatceros,” Vilis Bukšs raksta soctīklos un savā mājas lapā.

Ja liepu zieds saulains, sauss un karsts, šogad tā varētu būt, tad augusts, laikā līdz Linu dienai (25.08.), lielākoties silts un saulains. Parasti tādam augustam seko vējains un pārsvarā sauss rudens. Ja liepziedā debesis klāj mākoņi un bieži lietus līst, tad rudens lielākoties mitrs un garš.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Apriebušās tās bukšķa pļurkstēšanas. Tad jau labāk ticēt kaimiņu Krancim, Ne zina, ne piepildās, tikai gaisu piesmacē.

 2. Pērkons rūc kur pagadās, ar sēnēm nu gan nekāda sakara nav. Tās tavas pasakas jau skaisti izklausās, bet vēl nav zinātnisku pētijumu par atbilstību īstenībai. Vienkārši nav, jo viss saistās ar cilvēku izdomu- ja sakrīt, tad -re, re, es taču teicu, ja nesakrīt, tad mute ciet. Ar sēnēm ir ļoti atšķirīgi, vienā vietā ar līdzīgu mežu sēnes ir, bet blakus mežā pāris kilometrus tālāk galīgais tukšums, lai gan pērkons rūca un liepas ziedēja vienādi!!! Domā, Bukš, domā, kur iemesls atšķirībai!

 3. Es allaž sekoju līdz cienījamā Bukša kunga prognozēm, jo tās patiešām ir uzticamas un piepildās.

 4. Pēc kurām liepām skatīties – pēc tām kas jau noziedējušas vai pēc tām kas vēl tik sāk ? 😀

 5. Bukšam laikam līgums ar debesu kantori !

 6. Šņabdeguna sapnis Atbildēt

  Tufta

 7. Bukšs neprognozē,viņš vēro dabu un pēc norisēm tajā stāsta par vērojumiem,ticējumiem un likumsakarībām,kas apstiprinājušie gadsimtu gaitā.

 8. Tad sēņuki būs vai nebūs ?????

 9. tiešām jūs vēl ticat,ko prognozē Bukš???

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.3
Alūksne +21.0
Daugavpils +21.8
Saldus +22
Liepāja +19.2
Jelgava +22.9
Ventspils +18.9
Limbaži +22
Madona +24.7
Rēzekne +21
Draugiem Facebook Twitter Google+