×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
5. maijs, 2012
Drukāt

Brīvdienās daudzi guvuši traumas ar zāģiem un pļaujmašīnām

plavejs

Aizvien biežāk iedzīvotāji gūst traumas, kas saistītas ar teritorijas kopšanu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša. Izņēmums nav arī vakar aizvadītā brīvdiena, kad cilvēki traumējušies ar zāģiem, cirvjiem un pļaujmašīnām, tādēļ nereti bijis daudz darba mikroķirurgiem.

Zemgalē kāds desmit gadus vecs zēns iezāģējis pirkstos, 15 gadus vecs jaunietis ar zāģi savainojis pēdas pirkstus, kāds vīrietis malkas skaldīšanas laikā iecirtis plaukstā, bet kādam citam vīrietim uz pēdas uzkritis elektriskais zāģis, radot nopietnas brūces.

Kurzemē 26 gadus vecs vīrietis savainojis pēdas pirkstus ar pļaujmašīnu, bet Latgalē 67 gadus vecs vīrietis traumējis rokas pirkstus, labojot pļaujmašīnu.

Aizvadītajā diennaktī bijušas arī dažādas citas traumas. Vidzemē 39 gadus vecs vīrietis sadzīves konflikta laikā guvis durtas brūces kaklā, Latgalē suņa kodumos iedzīvojusies 69 gadus veca sieviete un piecus gadus veca meitene.

Zemgalē naktī kāds vīrietis iekritis uz ielas izraktā bedrē un lauzis ribas, bet kāds jaunietis lauzis ribas, iekrītot grāvī pie savas mājas. Savukārt kāda sieviete guvusi elkoņu un vēdera apdegumus pirtī, pieskaroties krāsnij.

Vidzemē kāda 15 gadus veca jauniete nokritusi no velosipēda un lauzusi roku, bet Kurzemē ārstu palīdzība bija vajadzīga divus gadus vecam zēnam, kurš degunā bija iebāzis mazo bateriju – bērns tika nogādāts slimnīcā, lai izņemtu šo svešķermeni.

Kopā aizvadītajā diennaktī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam bijuši1257 izsaukumi, no tiek 225 saistīti ar dažādām traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+