Kriminālziņas
Novados

Brīvdienās dzēsti 358 kūlas ugunsgrēki; lielākie reģistrēti Latgalē 16

Foto-LETA

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 524 izsaukumus. Kopumā dzēsti 424 ugunsgrēki, tajā skaitā 348 kūlas ugunsgrēks, veikti 29 glābšanas darbi, bija arī 54 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā un cieta viens cilvēks.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 524 kūlas ugunsgrēkus, no tiem 190 tika dzēsti sestdien. Lielākie no tiem reģistrēti:

Balvu novada Kubuļu pagastā – 70 hektāri;

Krāslavas novada Kalniešu pagastā, Ludzas novada Isnaudas pagastā – 50 hektāri;

Daugavpils novada Kalkūnes pagastā – 45 hektāri;

Ciblas novada Blontu pagasts – 40 hektāri;

Rēzeknes novada Lūznavas pagastā, Ciblas novada Zvirgzdenes pagastā – 25 hektāri.

Aizvadītajās brīvdienās reģistrēti arī 17 mežu ugunsgrēki. Aglonas novada Grāveru pagastā meža zemsedze un kūla dega divu hektāru platībā. Jelgavas novada Valgundes pagastā dega meža jaunaudze 9700 kvadrātmetru un sausā zāle 300 kvadrātmetru platībā. Savukārt, Gulbenes novada Rankas pagastā meža jaunaudze dega divu hektāru platībā un kūla 1,5 hektāru platībā. Daugavpils novada Ambeļu pagastā dega meža zemsedze 1,3 hektāru platībā un sausā zāle 7,7 hektāru platībā. Preiļu novada Pelēču pagastā meža zemsedze un sausā zāle dega trīs hektāru platībā. Valkas novada Valkas pagastā dega meža jaunaudze četru hektāru platībā un sausā zāle astoņu hektāru platībā. Savukārt, Valkas novada Ērģemes pagastā meža jaunaudze un kūla 8 hektāru platībā, kā arī dega pamesta ēka 4m2 platībā.
Sestdien Ludzas novada Isnaudas pagastā dega sausā zāle viena hektāra platībā un nodega arī saimniecības ēka 70m2 platībā. Daugavpils novada Kalkūnes pagastā dega sausā zāle trīs hektāru platībā un divi šķūņi.

Vakar, plkst. 18:47, VUGD saņēma informāciju, ka Jēkabpilī, Rīgas ielā, dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāvu koka mājas jumts un iekštelpas. Kopējā degšanas platība bija 51 kvadrātmetrs. Ugunsgrēkā gāja bojā 55 gadus vecs vīrietis.

Sestdien, plkst. 21:46, VUGD saņēma informāciju, ka Daugavpilī, Miera ielā, deg pirts. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka pirts deg pilnā 10 kvadrātmetru platībā. Ugunsgrēkā apdegumus guva 63 gadus vecs vīrietis, kurš no hospitalizācijas atteicās.

LA.lv