Uncategorized

Brīvdienās KIDDING Zinātkāres klubs bērnus pārsteigs ar elektriskiem eksperimentiem0

Foto – LETA

Šajās brīvdienās, 21. un 22.novembrī, tirdzniecības centrs Domina Shopping aicina bērnus vecumā no 6 līdz 12 gadiem kopā ar vecākiem uz trešo KIDDING Zinātkāres kluba pasākumu sēriju. Šoreiz uzmanības centrā būs elektrība, kā rezultātā jaunie zinātkāri varēs izmēģināt savus spēkus elektroenerģijas darbnīcās, eksperimentos un izglītojoši-izklaidējošās spēlēs. Pasākums notiks sestdien un svētdien no plkst. 12:00 līdz 17:00 tirdzniecības centra lielajā laukumā.

Darbnīcā “Dārzeņu enerģija” mazajiem elektriķiem būs iespēja uzzināt īpašu elektroenerģijas iegūšanas veidu, ar kuru elektrību var iegūt pa tiešo no zemes. Bērni arī uzzinās, vai šī enerģija ir lētāka un efektīvāka. Savukārt, darbnīcā “Elektrības ražošana” varēs izpētīt, kā darbojas paštaisīti vēja ģeneratori un pašiem iemēģināt savus spēkus elektrības iegūšanā.

Vienlaikus darbnīcā “Elektrības vēsture” jaunie zinātkāri uzzinās interesantākos faktus par elektrības pirmsākumiem, piemēram, ka tā aizsākās jau Senajā Grieķijā, kad cilvēki novēroja statiskās elektrības izpausmes, taču ikdienā cilvēki sāka to izmantot nepilnus 200 gadus atpakaļ. Vienlaikus šajā darbnīcā bērni varēs iejusties īstu zinātnieku lomā, piedaloties vairākos fizikas eksperimentos, kā grafīta kvēlspuldze, transformatora skaņas pārraidīšana, paštaisītas baterijas u.c.

Lai piešķirtu pasākumam īpaši strāvojošu noskaņu, dalībnieki tiks priecēti ar šov-programmu “Īssavienojums”, kurā varēs ieraudzīt elektrību dažādās tās izpausmes formās un uzzināt daudz vērtīga par elektrodrošību. Visos “elektriskajos” pasākumos un darbnīcās gan maziem, gan lielie varēs pārliecināties par to, cik daudziem ikdienas procesiem ir nepieciešama elektroenerģija un, ka tā ir bīstama, tāpēc ar to jābūt ļoti uzmanīgiem.

 

Saistītie raksti
LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Kā jums šķiet, vai Latvijā vēl būs 20 grādi? Toms Bricis stāsta par astronomisko rudeni
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Londona: Breksita sarunas uzņem tempu
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Igaunijā piespriež cietumsodu Latvijas pilsonim par miesas bojājumu nodarīšanu bērnam
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Pēkšņi kļuva par parādniekiem? Iedzīvotāji min ticamāko versiju
1 stunda