×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. novembris, 2015
Drukāt

Brīvdienās KIDDING Zinātkāres klubs bērnus pārsteigs ar elektriskiem eksperimentiem

Foto - LETAFoto - LETA

Šajās brīvdienās, 21. un 22.novembrī, tirdzniecības centrs Domina Shopping aicina bērnus vecumā no 6 līdz 12 gadiem kopā ar vecākiem uz trešo KIDDING Zinātkāres kluba pasākumu sēriju. Šoreiz uzmanības centrā būs elektrība, kā rezultātā jaunie zinātkāri varēs izmēģināt savus spēkus elektroenerģijas darbnīcās, eksperimentos un izglītojoši-izklaidējošās spēlēs. Pasākums notiks sestdien un svētdien no plkst. 12:00 līdz 17:00 tirdzniecības centra lielajā laukumā.

Darbnīcā “Dārzeņu enerģija” mazajiem elektriķiem būs iespēja uzzināt īpašu elektroenerģijas iegūšanas veidu, ar kuru elektrību var iegūt pa tiešo no zemes. Bērni arī uzzinās, vai šī enerģija ir lētāka un efektīvāka. Savukārt, darbnīcā “Elektrības ražošana” varēs izpētīt, kā darbojas paštaisīti vēja ģeneratori un pašiem iemēģināt savus spēkus elektrības iegūšanā.

Vienlaikus darbnīcā “Elektrības vēsture” jaunie zinātkāri uzzinās interesantākos faktus par elektrības pirmsākumiem, piemēram, ka tā aizsākās jau Senajā Grieķijā, kad cilvēki novēroja statiskās elektrības izpausmes, taču ikdienā cilvēki sāka to izmantot nepilnus 200 gadus atpakaļ. Vienlaikus šajā darbnīcā bērni varēs iejusties īstu zinātnieku lomā, piedaloties vairākos fizikas eksperimentos, kā grafīta kvēlspuldze, transformatora skaņas pārraidīšana, paštaisītas baterijas u.c.

Lai piešķirtu pasākumam īpaši strāvojošu noskaņu, dalībnieki tiks priecēti ar šov-programmu “Īssavienojums”, kurā varēs ieraudzīt elektrību dažādās tās izpausmes formās un uzzināt daudz vērtīga par elektrodrošību. Visos “elektriskajos” pasākumos un darbnīcās gan maziem, gan lielie varēs pārliecināties par to, cik daudziem ikdienas procesiem ir nepieciešama elektroenerģija un, ka tā ir bīstama, tāpēc ar to jābūt ļoti uzmanīgiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+