×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. janvāris, 2017
Drukāt

Brīvdienās Līgatnes dabas takās notiks pārgājiens

Foto: LETAFoto: LETA

Lācis jaunajā Līgatnes dabas taku pastaigu voljērā, kas uzbūvēts ar valdības finansiālu atbalstu.

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sestdien aicina ikvienu interesentu uz kopīgu vakara pārgājienu “Satiec zvērus tumsā!”, kas norisināsies Līgatnes dabas takās, un sāksies sešos vakarā.

Pārgājienu vadīs Līgatnes dabas taku darbinieki, un tā laikā būs iespēja ieraudzīt pūces, saostīt mežacūkas, mēģināt uzminēt, kur paslēpušies lūšu ģimenes pārstāvji. Savukārt pēc pastaigas kopā ar rosīgajiem meža iemītniekiem varēs zīlēt zaķa pēdu noslēpumus, uzrakstīt savu novēlējumu mīļākajam meža zvēram un klausīties Līgatnes meža pasaku pie iedegta kamīna dabas izglītības centrā “Pauguri”.

Dažu sugu dzīvnieku aktīvā rosīšanās un ikdienas gaitas nebeidzas līdz ar tumsas iestāšanos. Šiem dzīvniekiem tieši tumsas aizsegā sākas aktīvākā dzīve – savas teritorijas apgaita, barības meklēšana un kopīga darbošanās ģimenes lokā. Turklāt Līgatnes dabas taku dzīvniekus nemulsina arī mainīgie laika apstākļi, jo tie ir lieliski pielāgojušies ziemas sezonai, uzaudzējot biezus kažokus. Daļai dzīvnieku tieši ziemas sezona ir laiks, ko tie izbauda rotaļājoties un aktīvi darbojoties savā teritorijā, dodot iespēju ikvienam apmeklētājam priecāties par dzīvnieku izdarībām.

Šis būs jau otrais pārgājiens tumšajā diennakts laikā.

“Pirmoreiz aktīvās atpūtas cienītājus un dabas draugus ciemoties Līgatnes dabas takās tieši vakarā aicinājām pagājušā gada nogalē – 17.decembrī. Interese bija ļoti liela, tādēļ rīkojam šādu pārgājienu atkārtoti, dodot iespēju izbaudīt nakts burvību mežā arī tiem, kas iepriekš netika,” stāsta DAP Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Pārgājiens sāksies pie Līgatnes dabas taku Informācijas centra. Līdzi jāņem kabatas lukturītis. Rūpējoties par savu labsajūtu, DAP aicina vilkt laika apstākļiem un pastaigai dabā piemērotu apģērbu.

Pasākumu organizē Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Līgatnes novada pašvaldības aģentūru “Līgatnes novada kultūras un tūrisma centrs”.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.9
Alūksne +12.4
Daugavpils +11
Saldus +10
Liepāja +11.2
Jelgava +12
Ventspils +13.2
Limbaži +13
Madona +12
Rēzekne +12
Draugiem Facebook Twitter Google+