×
Mobilā versija
+6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Brīvdienās notikuši 12 smagi negadījumi uz ūdens; pārkarsis 31 cilvēks (1)

LETALETA

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikuši 12 smagi negadījumi uz ūdens, bet karstums radījis veselības problēmas 31 cilvēkam, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) speciāliste Inga Vītola.

Diemžēl četriem cilvēkiem atpūta pie ūdens beigusies traģiski. Sestdien Rīgas reģionā karjerās noslīcis 16 gadus vecs puisis, bet svētdien Buļļupē noslīcis 35 gadus vecs vīrietis. Abi peldētāji bijuši alkohola reibumā. Savukārt, peldoties Juglas ezerā, dzīvību zaudējis 41 gadu vecs vīrietis, bet Engures novadā kādā ezerā noslīcis 53 gadus vecs vīrietis.

Vēl trīs cilvēki izglābti no noslīkšanas. Salacgrīvā slimnīcā nogādāts 74 gadus vecs vīrietis, kurš devies peldēties alkohola reibumā un sācis slīkt, bet, par laimi, izkļuvis no ūdenskrātuves. Tikmēr Siguldā 22 gadus vecs vīrietis ielecis no laipas ūdenī un sapinies ūdenszālēs, kādēļ sācis slīkt, bet arī veiksmīgi ticis ārā no ūdens. Savukārt Rīgas reģionā Zunda kanālā teju noslīcis 53 gadus vecs vīrietis. Viņš alkohola reibumā stāvējis pie kanāla malas un iekritis tajā. Klāt bijuši arī citi cilvēki, kuri slīkstošo vīrieti izvilkuši no ūdens.

Vēl pieci peldētāji vakar smagi savainojušies, lecot ūdenī. No tiem trīs cilvēki guvuši mugurkaula kakla daļas lūzumu. Viens no viņiem ir 32 gadus vecs vīrietis, kurš alkohola reibumā lecis karjerā uz galvas, atsitoties pret grunti. Savukārt Ogres novadā kādās karjerās šādu traumu guvis 26 gadus vecs peldētājs, kurš arī bijis alkohola reibumā un lecis ūdenī uz galvas no apmēram četru metru augstuma. Tādu pašu traumu aizvadītājā diennaktī guvis arī 29 gadus vecs vīrietis, kurš iemēģinājis savas niršanas prasmes upē.

Divos gadījumos peldētāji – 13 gadus vecs puisis Zemgalē un 60 gadus vecs vīrietis Vidzemē – lekuši ūdenī uz kājām un atsitušies pret grunti, gūstot kājas traumas.

Savukārt karstuma dēļ slimnīcās sestdien nonākuši desmit cilvēki, bet svētdien 21. No visiem pārkarsušajiem 12 bijuši bērni, no kuriem jaunākajam bijuši vien astoņi mēneši. Lielākoties cilvēki pārkarsuši tādēļ, ka ilgi uzturējušies saulē, nav pietiekami dzēruši ūdeni un ievērojuši citus piesardzības pasākumus.
Kopumā brīvdienās NMPD saņēmis 2794 izsaukumus, no kuriem 674 bijuši saistīti ar traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pārsvarā visi nelaimes gadījumi notiek tieši alkohola reibumā, bet par to kaut kā neviens nesatraucas tik ļoti kā par tiem spaisiem utml. Neizskatās,ka legālā narkotika – alkohols – ir mazāk bīstams.

Draugiem Facebook Twitter Google+