×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. septembris, 2013
Drukāt

Brīvdienās rīdziniekus mudinās pārvietoties ar videi draudzīgiem braucamajiem

LETALETA

Noslēdzoties Eiropas Mobilitātes nedēļai, Rīgas domes Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus gaidāmās brīvdienas pavadīt bez auto un piedāvās dažādus interesantus pasākumus, portālu “LA.lv” informēja Rīgas domē.

 

Sestdien rīdzinieki aicināti iepazīt Rīgu uz velosipēda. Latvijas Veclaiku divriteņu klubs piedāvā vēsturisku ekspedīciju uz Ziemeļblāzmas kultūras pili, kur varēs dzirdēt stāstus par interesantākajām un nezināmākajām Rīgas piepilsētas vietām, apskatīt pilsētas mākslas objektus un celtnes. Velobrauciens plkst.15 sāksies Kaņepes Kultūras centrā un plkst.16.30 noslēgsies ar ekskursiju un pastaigu pa Ziemeļblāzmas kultūras pili un parku.

Savukārt svētdien būs “Diena bez auto”, kad plkst.12.00 Rīgas domes Satiksmes departaments aicina uz “Riteņbraucēju brokastīm”, kur tiks atklāts Latvijā pirmais publiskais velopumpis un remontēšanas statīvs. Tāpat pasākumā varēs iepazīties un izmēģināt automašīnām alternatīvus pārvietošanās līdzekļus.

“Riteņbraucēju brokastīs” darbosies velo tirdziņš, kā arī apmeklētāji varēs cienāties ar vieglām brokastu uzkodām. Pasākumi ir bezmaksas, un tos laipni aicināts apmeklēt ikviens interesents.

Eiropas Mobilitātes nedēļas pasākumus Rīgā organizē Satiksmes departaments sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, privātiem uzņēmējiem, veloaktīvistiem un citiem. Šādi pasākumi Rīgā tiek rīkoti divpadsmito gadu ar mērķi uzrunāt sabiedrību un pievērst tās uzmanību gaisa piesārņojumam pilsētā un alternatīviem pārvietošanās līdzekļiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+