Latvijā
Kriminālziņas

Brīvdienās Rīgā sprādzis apkures katls, Baltezerā degusi māja0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Paula Čurkste

Aizvadītajāsbrīvdienās,laika posmā no šī gada 20.oktobra plkst. 6.30 līdz 22.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 99 izsaukumus – 47 uz ugunsgrēku dzēšanu un 31 uz glābšanas darbiem, bet 21 izsaukums bija maldinošs, tā portālu “La.lv” informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas pārstāve Inta Palkavniece.

Sestdien plkst. 22.25 VUGD saņēma izsaukumu uz Jelgavas ielu Daugavpilī, kur no ēkas bija redzami dūmi. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pa divstāvu ēkas pirmā stāva logiem redzamas liesmas. Plkst. 1.56 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts, un tajā 520 m2 platībā dega ēkas pirmais stāvs, starpstāvu pārseguma un vieglā automašīna.

Svētdien plkst. 20.05 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz kādu dzīvojamo māju Rīgā, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, ēkā bija noticis sprādziens. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ēkas dzīvoklī, veicot apkures katla aizdedzināšanu ar degšķidrumu, bija noticis uzliesmojums 0,5 m2 platībā. Pirms VUGS ierašanās viens cilvēks bija evakuējies un atradās pie Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem, jo bija cietis. Plkst. 20.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 21.53 tika saņemts izsaukums uz Garkalnes novada Baltezeru, kur no dzīvojamās mājas bija redzamas liesmas. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu dzīvojamā māja 200 m2 platībā. Šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 3.03.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības rozete, sienas lampa, lapu, zaru un dēļu kaudzes, siens, riepas, sadzīves tehnika, sadzīves mantas, ēkas ārdurvis, traktors, trīs vieglās automašīnas, pagrabs, šķūnis, trīs pirtis, saimniecības ēka, sodrēji trīs ēku dūmvados un četros gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji vairākkārt steidzās palīgā nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem. Sestdien ugunsdzēsēji glābēji devās uz Babītes novada Babītes pagastu, kur ezerā divi cilvēki bija devušies ar laivu makšķerēt, bet pēc pieteicēja vārdiem, laiva bija apgāzusies un no cilvēkiem jau vairākas stundas nebija ziņu.

Saistītie raksti

Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ūdens akvatoriju un apmēram viena kilometra attālumā no krasta ezerā atrada cilvēkus ar laivu, kurai bija apstājies motors. Glābēji abus cilvēkus un laivu nogādāja krastā. Savukārt svētdien Rīgā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja bērnam atbrīvot radiatorā iestrēgušu roku.

Sestdien Rīgā no grāvja tika izcelts noslīcis cilvēks un nodots Valsts policijai. Palīdzot bezpalīdzīgā stāvoklī nonākušiem dzīvniekiem, ugunsdzēsēji glābēji sestdien Ventspilī atbrīvoja dzeloņstieplēs sapinušos kaķi un Garkalnes novadā izvilka purvā iestigušu zirgu, bet svētdien Jūrmalā no koka nocēla kaķi, Daugavpilī atbrīvoja starp loga rāmi un vērtni iestrēgušu kaķi, Rīgā atbrīvoja lietus notekūdeņu caurulē un automašīnas motorā iestrēgušus kaķus.

LA.lv