×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. aprīlis, 2014
Drukāt

Brīvdienās sasniegts kūlas ugunsgrēku rekords; nosvilušas vairākas ēkas

Foto - LETAFoto - LETA

Brīvdienās dzēsti 330 kūlas ugunsgrēki, no tiem – 216 sestdien, kas ir vienā dienā reģistrēto sausās zāles dedzināšanas gadījumu rekords, turklāt Ludzas novadā kūla dega 150 hektāru platībā, portālu “LA.lv” informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Kopumā dienests aizvadītajās brīvdienās saņēmis 549 izsaukumus.

Dzēsti 424 ugunsgrēki, tostarp 330 kūlas ugunsgrēks, un 32 meža ugunsgrēki, veikti 30 glābšanas darbi, bija arī 63 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos gāja bojā viens cilvēks un cieta divi cilvēki.

Kūlas dedzināšanas šī gada rekords tika sasniegts sestdien, kad ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 216 kūlas ugunsgrēkus. Svētdien reģistrēto kūlas ugunsgrēku skaits bija 114.

Lielākie no tiem:
– Ciblas novada Līdumnieku pagastā dega kūla 60ha platībā;
– Rēzeknes novada Vērēmu pagastā dega kūla un krūmi 50ha un niedres 2 hektāru platībā;
– Ilūkstes novada Dvietes pagastā kūla dega 25 hektāru platībā;
– Ciblas novada Līdumnieku pagastā, Balvu novada Kubuļu pagastā un Daugavpils novada Demenes pagastā dega kūla 20ha platībā.

Sestdien, plkst. 12:54, VUGD saņēma informāciju, ka Dundagas novada Kolkas pagastā deg šķūnis ar malku. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg šķūnis 30m2 un ap to kūla 100m2 platībā. Notikuma vietā tika atrasts 83 gadus vecs vīrietis, kurš bija gājis bojā. Notikušā apstākļus skaidro Valsts policija.

Savukārt, plkst. 14:22, VUGD saņēma informāciju, ka Olaines novada Olaines pagastā dega kūla un sazāģēti koka gabali. Kopējā degšanas platība bija viens hektārs.
Ugunsgrēkā cieta 69 gadus veca sieviete un 75 gadus vecs vīrietis.

Kūlas dedzināšanas rezultātā nodegušas arī vairākas ēkas. Ciblas novada Pušmucovas pagastā dega pirts 30m2, meža zemsedze un kūla 150 hektāru platībā. Daugavpils novada Medumu pagastā dega pirts 20 m2 un kūla 90 hektāru platībā. Babītes novada Babītes pagastā dega neapsaimniekotas ēkas siena 10m2, šķūnis 60m2 un kūla un niedres 10 hektāru platībā. Valkas novada Zvārtavas pagastā dega šķūņi 42m2 un kūla 20 hektāru platībā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši arī 32 meža ugunsgrēkus. Rēzeknes novada Feimaņu pagastā dega meža jaunaudze 5 hektāru platībā. Ludzas novada Isnaudas pagastā dega kūla piecu hektāru un meža zemsedze viena hektāra platībā. Alūksnes novada Alsviķu pagastā dega meža jaunaudze un kūla 14 hektāru platībā.

Ropažu novadā mežs dega piecu hektāru platībā. Rēzeknes novada Vērēmu pagastā dega mežs viena un kūla četru hektāru platībā. Savukārt Daugavpils novada Maļinovas pagastā mežs dega 1,5 hektāru un kūla 7 hektāru platībā. Kārsavas novada Goliševas pagastā mežs dega 7 hektāru un kūla 15 hektāru platībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+