Dabā

Brīvdienas sola siltas un samērā lietainas 16

Foto – Shutterstock

Brīvdienas būs siltas, bet ne karstas – piekrastes rajonos, vējam pūšot no Rīgas līča vai Baltijas jūras puses, dienas laikā termometra stabiņš nesasniegs pat +20 grādu atzīmi. Sestdien pērkona lieti ir gaidāmi Latvijas austrumos, bet svētdien līs teritorijas lielākajā daļā.

Kā liecina Vides Ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā pieejamā informācija, nākamās darba nedēļas sākumā virs Krievijas atradīsies ciklons, tā rietumu malas ietekme būs jūtama Vidzemē un Latgalē, kur veidosies gubu-lietus mākoņi, gaidāms arī pērkona negaiss. Tomēr nedēļas vidū no rietumiem pastiprināsies augsta spiediena atzara ietekme – lietus iespējamība būs maza, bet dienas būs saulainas.

Vēji darba nedēļas gaitā pūtīs galvenokārt no rietumu, ziemeļrietumu puses – tādēļ piekrastes rajonos vasarīgo siltumu sajust varēs mazāk, jo maksimālā gaisa temperatūra gaidāma vien +16…+19 grādu robežās, bet citviet Latvijā gaiss iesils līdz +20…+25 grādiem.

Darba nedēļas izskaņā lietus un pērkona negaisa iespējamība ievērojami palielināsies, jo atmosfēras spiediens pazemināsies un Latvijai no rietumiem tuvosies jaunas mākoņu un nokrišņu zonas.

LA.lv