Latvijā
Sabiedrība

Brīvdienās ugunsgrēki prasījuši divu cilvēku dzīvības; vēl trīs noslīkuši 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 83 izsaukumus, no kuriem 25 bija uz ugunsgrēku dzēšanu, 48 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.

Naktī uz sestdienu plkst. 6.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Ozolnieku novada Salgales pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu koka ēka 24m2 platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 82 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 8.18.

Naktī uz svētdienu plkst. 2.46 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dobeles novada Penkules pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies dārza mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka deg koka dārza māja 20m2 platībā. Ugunsgrēkā bojā gāja apmēram 79 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks likvidēts plkst. 4.51.
Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, rozete un dīvāns, elektrības vadi, žogs, veikala vitrīna, elektromotors, starpstāvu pārsegums, ārdurvis, trīs vieglās automašīnas, iekrāvējs, dārza māja, pirts, šķūnis, kūts, sodrēji ēkas dūmvadā un trīs gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Svētdien palīdzība bija nepieciešama četriem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies mežā – Viļakas novada Kupravas pagastā mežā bija apmaldījušās divas sievietes, Engures novada Smārdes pagastā mežā bija apmaldījies vīrietis un Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā bija apmaldījusies sieviete. Visos gadījumos, izmantojot skaņas signālus, cilvēkiem norādīts virziens izejai no meža.

Sestdien Niderkunes ielā Daugavpilī un Alūksnes novada Ziemera pagastā no ūdenstilpnēm tika izcelti noslīkuši cilvēki. Savukārt svētdien Balasta dambī Rīgā no kanāla tika izcelts noslīcis cilvēks. Visos trīs gadījumos noslīkušie nodoti Valsts policijas darbiniekiem.

LA.lv