×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. oktobris, 2015
Drukāt

Brīvdienās ugunsgrēkos nodegušas vairākas ēkas

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 99 izsaukumu – 50 uz ugunsgrēku dzēšanu un 26 uz glābšanas darbiem, savukārt 18 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 17.11 VUGD saņēma izsaukumu uz Mālpils novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies pirtī. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu dega divstāvu guļbaļķu pirts jumts 40m2 platībā. Plkst. 19.28 ugunsgrēks tika likvidēts un kā tā iespējamais cēlonis tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

Plkst. 19.01 tika saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Kalnciema pagastu, kur dega dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāvu koka māja dega pilnā 80m2 platībā un tai bija iebrucis jumts. Plkst. 23.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien no rīta plkst. 4.34 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Brīvības ielu Ventspilī, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, no garāžas nāca dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja spēcīgu piedūmojumu. Ugunsgrēkā dega vienstāvu mūra saimniecības ēkā iebūvēta pirts un atpūtas telpa 35m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 5.53.

Plkst. 14.33 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Olaines novada Olaines pagastu, kur ugunsgrēks bija izcēlies kādā ēkā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg divstāvu ķieģeļu māja 100m2 platībā. Plkst. 17.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdienas naktī plkst. 1.41 VUGD saņēma izsaukumu uz Kalēju ielu Tukumā, kur dega šķūņa ēka. Ierodoties notikuma vietā, ar atklātu liesmu dega vienstāvu saimniecības ēkas jumts un malkas šķūnis 32m2 platībā. Plkst. 4.09 ugunsgrēks tika likvidēts un kā tā iespējamais izcelšanās iemesls tiek minēts īssavienojums elektroierīcē.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, elektrības vadi, siens, sausā zāle, kūdra, tvaika nosūcējs, sadzīves mantas, gulta, ledusskapis, tualete, meža zemsedze, piecas vieglās automašīnas, traktors, kombains, divu ēku ārdurvis, garāžas, šķūņa un pirts jumti, ēkas bēniņu pārsegums, ēkas ārsiena, celtniecības vagoniņš, šķūnis, pirts, dārza māja, trijos gadījumos sodrēji dūmvados un trijos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja arī nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Ikšķiles novadā no 10 metrus augsta koka tika nocelts kaķis, Liepājā no dzīvojamās mājas atkritumu šahtas tika atbrīvots tajā iesprūdis putns un palaists brīvībā, savukārt Jūrmalā no koka tika nocelts kaķis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+