×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. septembris, 2015
Drukāt

Brīvdienās veselības maršrutus atklās Varakļānos un Cēsīs

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Svaigs gaiss, stīvo muskuļu izkustināšana un jestra vārdu minēšana – tik aizraujošas lustes šajā nedēļas nogalē varēsi izbaudīt, kopā ar ģimeni piedaloties veselības maršrutu atklāšanā. 26. septembrī plkst. 10:30 Varakļānos (pils parka teritorijā), bet 27. septembrī plkst. 11:00 Cēsīs (laukumā pie Sociālā dienesta). Ņem līdzi arī draugus. Varbūt tieši tu būsi viens no trijiem laimīgajiem, kas izlozes kārtībā tiks pie vērtīgas balvas.

Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra kampaņas „Aktīva ik diena!” ietvaros izveidoti pieci veselības maršruti dažādās Latvijas pilsētās, lai veicinātu iedzīvotāju fizisko un garīgo veselību. Trīs no tiem – Ogrē, Jūrmalā un Tukumā – jau aktīvi izmanto gan tikko staigāt sākuši bērni, gan cilvēki cienījamā vecumā.

Vidēji divus kilometrus garajos maršrutos izvietoti informatīvi plakāti ar vingrojumiem veselības veicināšanai dažādām vecuma grupām. Tos izstrādājusi fizioterapeite Anna Sproģe.

Jūrmalā veselības maršruta atklāšanā piedalījās arī 72 gadus vecā Margareta kopā ar savu trīsgadīgo mazdēlu Danielu. Sievietei ir sirds stimulators un pēc pamatīga lūzuma īsti labi nelokās viena kāja, taču tas nebija šķērslis, lai izpildītu visus vingrinājumus un godam izstaigātu visu taku. Pēc pasākuma Margareta atzina: „Ja te nāk vismaz divreiz vai trīsreiz nedēļā, tad novecot nevar.” Savukārt Tukumā rokas izkustināja un vārdu minēšanā aktīvi piedalījās pat cilvēki ratiņkrēslos. Arī viņi pauda apņēmību vismaz reizi nedēļā iziet veselības maršrutu, jo „tas ir aizraujoši un veselīgi, turklāt labs veids, kā pavadīt laiku kopā ar draugiem”.

Nāc un pamēģini arī tu. Vingrojumi ir patiešām vienkārši un izstrādāti tā, lai tos spētu paveikt katrs – no pavisam maza līdz sirmam vecumam.

Tiksimies sestdien Varakļānos pils parkā un svētdien Cēsīs pie Sociālā dienesta, kur blakus ir veselības maršruta sākumpunkts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+